oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Vítězný vstup do nové sezóny.

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 8.9.2008 | zobrazeno: 1085x

Vítězný vstup do nové sezóny.

V prvním kole sezóny 2008/09 jsme zajížděli na palubovku týmu Dukla Praha SCM. S tímto soupeřem jsme se naposledy střetli v přípravě, kdy jsme v domácím prostředí prohráli 29:30. Jedná se o mladý a perspektivní celek starších dorostenců, kteří budou ve druhé lize sbírat především zkušenosti.
K utkání jsme nastoupili sice bez Aleše Stacha, který užíval dovolené, nemocného Netrvala a zraněných hráčů Bajtalona a Kuchty, ale s cílem bodovat, protože letošní liga bude velice vyrovnaná a jakýkoliv bod ze hřiště soupeře se bude cenit zlatem.
Začátek utkání nám vyšel skvěle. Velice dobře jsme bránili s čímž si soupeř v úvodu utkání nevěděl rady a proto zakončoval z nepřipravených střeleckých pozic. V útoku jsme předváděli pestrou hru, proměňovali vyložené šance a ve 20. minutě jsme tak vedli 4:12!!! Bohužel jsme ale ustoupili od této hry, začali jsme dělat technické chyby a soupeř z rychlých protiútoků snižoval naše vedení až na poločasových 11:14. Poslední desetiminutovku prvního poločasu jsme prohráli 2:7 a tím jsme dovolili soupeři dostat se zpět do utkání. V prvním poločase se střelecky dařilo na spojkách hrajícím Švecovi a Kubíčkovi.
Ve druhém poločase jsme začali opět lépe bránit. V útoku jsme nechybovali a do 40. minuty jsme si opět vypracovali vedení 14:21, které jsme ale během dalších sedmi minut prohospodařili. Soupeř snížil na 21:24 opět převážně z rychlých protiútoků po našich technických chybách. Ještě v 52. minutě svítil na ukazateli stav 24:27 pro Bělou a tak se očekávala hektická koncovka. K té naštěstí nedošlo, když jsme odskočili brankami Švece a Petra Stacha na 24:29 a bylo prakticky rozhodnuto. V závěru utkání jsme ještě trestali domácí hráče za chyby v obraně a upravili konečný výsledek na 26:36.
Naše vítězství bylo naprosto zasloužené, i když se nerodilo zdaleka tak snadno, jak by mohl konečný výsledek naznačovat. Domácí hráči se nedokázali skoro vůbec prosadit na postavenou obranu a museli tak čekat na naše technické chyby v útoku, které trestali z rychlých protiútoků. Těch jsme sice udělali opět poměrně dost, ale zdaleka ne tolik, jako minulý týden v Jablonci. Naše hra byla založena na dobré obraně, kterou podporoval velice dobře chytající brankář Renza. Střelecky se dařilo triu Švec, Kubíček a Hrubý, kteří dohromady nastříleli 26 branek. Velice dobře nahradil chybějícího Aleše Stacha na střední spojce hrající Picek. V dobrém světle se ukázali také leváci Petr Stach a Knotek. Třicátou branku vstřelil talent roku 1999 David Kubíček. Gratulujeme.
V domácím celku lze vyzdvihnout jen dvojici Kastner, Bělohlav. Naopak se nedařila příliš obrana a ani brankáři neměli zrovna svůj den. Každopádně pokud chtějí myslet na vyšší příčky v tabulce, budou muset hodně zabrat.
Utkání se hrálo před cca 20 diváky, kteří dorazili především z Bělé, za což jim děkujeme. Rozhodcovská dvojice Semerád, Vlk podala solidní výkon a utkání s přehledem zvládla.