Sokol Bělá / muži / články / Lokomotiva Louny-Sokol Bělá pod Bezdězem 37:26(22:14)

téma: muži | autor: Shalom | datum: neděle 30.3.2008 | zobrazeno: 1199x

Lokomotiva Louny-Sokol Bělá pod Bezdězem 37:26(22:14)

Muži 06/07

V sobotu muži zajížděli v patnáctém kole druhé ligy Severo-východních Čech na horkou půdu Lokomotivy Louny, soupeři po čtrnáctém kole patřilo první místo s pětibodovým náskokem na druhý TJ JM Chodov a sedmibodový před naším čtvrtým Sokolem, Louny zatím ztratily body jen na podzim v prvním kole remízou 27:27 doma s HK Slavie Praha a jediný zápas prohrály ve čtvrtém kole u nás v Bělé 31:27, možná proto chtěly hrát v nejsilnější sestavě, a tak přesunuly zápas ze sedmnácté hodiny na dvanáctou, aby mohli hrát jejich nejlepší střelci Kamil Sochor a Jiří Brecko(kteří hostují za extraligový tým HK .A.S.A. Město Lovosice), v minulosti jsme severočeský tým přehrávali ze čtyřmi výhrami a jednou remizou v posledních zápasech od jejich postupu do druhé ligy v roce 2005. S Lokomotivou jsme se potkali ještě v sezóně 99/00 kde byl soupeř v obou utkání úspěšnější a dvakrát vyhrál.
Oproti podzimnímu utkání soupeř nastoupil v jiné sestavě, chyběl Klimt a Krahulík, ale přibyl Dedera, Kerner, Brecko, Knobloch a Sábl. Naše sestava na jarní boje nebyla kompletní, oproti minulým zápasům chyběli Kabátník, Femiak(oba dovolená), Vaněk, Hrubý(oba hostování v extralize), Picek, Knotek(oba práce) a Netrval(zranění), bohužel jediný kdo přibyl byl jen Hentek, který byl na lavičce A mužstva naposled v roce 2003.
Do utkání jsme nastupovali, v brance Dvořák, na křídlech Bajtalon a Kubíček, na spojkách Švec, Stach a Hofta a v pivotu Paulus, s taktikou nenechat se strhnout soupeřovou rychlou hrou a trpělivě čekat na vytvoření vyložené brankové příležitosti, ale bohužel se stal pravý opak, až na první gól z ruky Ondry Bajtalona, jsme po zbytečných chybách a rychlých nepřipravených střelách, které soupeř trestal rychlými útoky prohrávali v páté minutě 5:1, ještě jsme v patnácté minutě srovnali na 9:9, ale to bylo vše z naší strany, Louny šňůrou pěti branek během čtyř minut zasadily rozhodující náskok 14:9, který se nám už nedokázalo smazat, ba naopak Lokomotiva náskok zkušeně zvyšovala až na 22:14 v poločase. Ve druhém poločase se obraz hry o moc nezměnil, mančaft ze severu nás stále trestal rychlými útoky a pořád pomaloučku navyšoval náskok(39.min 28:18, 49.min 31:20) v této desetiminutové fázi, asi sto dvacet diváků, nevidělo pohlednou házenou spíše boj a proto nás už výsledek a předvedená hra nadobro zlomila, tak přišla chvíle i na naší chudou střídačku a soupeř taky dal šanci náhradníkům, rozdíl ve skóre se už nezměnil a utkání se dohrálo na konečných 37:26.
Co rozhodlo? Můj názor je, větší střídačka a hlavně větší chuť po vítězství Loun! Naší hře chyběla dravost, jediný na kom byla bojovnost vidět byl Luboš Paulus, ale chyby, které dělal jeho výkon sráží dolů, dále David Kubíček odehrál průměr, pochválit ho lze za osm branek(nejlepší střelec našeho týmu v utkání), Ondra Bajtalon , i když vsítil šest branek, znám jeho lepší výkony(možná na střídačce nebyla adekvátní náhrada a došly mu síly), Standa Švec pokračuje bohužel v nevýrazných výkonech na jaře(asi jarní únava), Aleš Stach taký umí dávat více gólů(asi se na něm projevila únava z práce po šestnáctihodinové směně, když přišel ráno v sedm), v brance Tomáš Dvořák měl světlé okamžiky, ale také i stinné(kdyby věděl, že na střídačce je ještě jeden brankář možná by se mu chytalo lépe). Jirka Hofta ještě nemá tu herní jistotu, Milan Krucký je bojovník, ale někdy až příliš namotivovanej, Jedině Tonda Tošovský lze pochválit za vstřelené čtyři branky, ale nedá si pokoj a stále komentuje výroky rozhodčích(oni mu jednou ukážou véčko za kecy) a poslední hráč Lukáš Hentek nastoupil na asi osm minut nic nezkazil ani nic nepředvedl, až na jeden zisk míče a to je málo takhle se o místo v sestavě nebojuje, takový co jenom odházejí míče těch tu máme dost. Z domácího družstva zahráli dobře Kamil Sochor(osm branek) a Jiří Brecko(dvanáct branek) kvůli nim se zápas přesunul, možná by jim těch dvacet gólů chybělo, ale nechtěli jsme dělat dusno, jestliže chce Lokomotiva postoupit a doufám, že chce. Rozhodčí Jindra Mára a Jirka Svítek zapískali už lepší zápasy, ale jejich výkon neovlivnil výsledek a ne vždycky se všechno povede.