Sokol Bělá / muži / články / Pragováci se nechali zaskočit

Pragováci se nechali zaskočit

BĚLÁ POD BEZDĚZEM - Jablonečtí házenkáři po senzační výhře v prvním kole II. ligy nestačili v neděli na Sokol Bělá p. B., kterému na jeho hřišti podlehli 22:28, po poločase 11:15.

Než si Pragováci stačili uvědomit, že utkání již začalo, prohrávali v šesté minutě 6:2. Dokázali sice snížit na 6:5, ale v patnácté to bylo 9:5, za dalších deset minut 14:7. O výsledku bylo rozhodnuto a také vše podstatné se již událo.
Domácí borci totiž dokázali mistrně využít pojetí pískání, které předvedla dvojice Vobecký, Bauer. Bez větších problémů vyfaulovali do té doby jediného nebezpečného hráče hostí R. Hlinku. Ten působil od dvacáté třetí minuty pouze v roli diváka, když předtím sice stihl dát dvě branky, ale také prosedět minimálně patnáct minut na lavičce, coby vyloučený či zraněný. Obdivuhodná bilance. O bilanci ostatních jabloneckých střelců snad raději nemluvit, a tak nakonec stav o přestávce lze považovat na přijatelný – 15:11.
Druhý poločas začali Pragováci aktivněji, ale protože i nadále stříleli slepými náboji, tak domácí dál zvyšovali svůj náskok až na 19:13. Ani oni si však časem nevěděli rady se zlepšenou obranou hostí a Pragováci se rychlými protiútoky dostávali na rozdíl tří branek (19:16, 23:20). Dál je rozhodčí zkrátka nepustili. Nelze však všechno svalovat na rozhodčí. Markantní rozdíl byl ve zkušenostech, střelbě ze střední a větší vzdálenosti a zejména ve výkonu brankařů. Jablonečtí byli sotva průměrní, zatímco domácí Kabátník se překonával.
Závěr utkání byla již ze strany hostí tak trochu rezignace (neproměněné sedmičky, minutí prázdné branky, pokračující herní nedisciplinovanost apod.). Zkrátka není vždy posvícení, ale srovnávat výkon Pragováků z utkání s Duklou s tím v Bělé je jaksi nemožné. Pokud budou chtít uspět příští týden v domácím utkání v Tanvaldu proti Chodovu, tak budou muset asi notně přehodnotit svůj přístup k utkání.
Po utkání nehýřil lichotkami trenér František Dědeček jak na adresu svých svěřenců, tak ani na rozhodčí. Podle jeho slov jej uspokojil výkonem na úrovni svých možností pouze Matek. Rozhodčí se podle jeho názoru spokojili s tím, že z boje vyřadili Hlinku a následné, zvyšující se agresivitě hráčů jen pasivně přihlíželi. Naproti tomu ocenil nasazení a taktickou vyspělost soupeře.
Sestava a branky: D. Hlinka, Opata – Mrklas a Jakubec po 5, Dědeček 4, Sluka 3, R. Hlinka a Žák po 2, Matek 1, O. Heinl, Ziebiker a M. Vraný. Sedmičky: BĚ 2 (1) – ELP 2 (1), vyloučení 3 - 3+D.

Jablonecký deník - autor: Petr Balatka - 18.9.2007