oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Pozvánka na víkendové utkání Sokol Bělá – Jiskra Mimoň

téma: muži | autor: Hrubas | datum: čtvrtek 19.4.2007 | zobrazeno: 1196x

Pozvánka na víkendové utkání Sokol Bělá – Jiskra Mimoň

V neděli 22. dubna je na programu 18. kolo II. ligy a v něm přivítá naše družstvo mužů ambiciózní celek Mimoně. Utkání se uskuteční v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem od 10:30 hodin a řídit ho bude rozhodcovská dvojice Jan Dont a Jiří Dvořák.

Jiskra Mimoň se v loňské sezóně umístila na pěkném třetím místě druholigové tabulky, když si na své konto připsala 24 bodů za 10 výher, 4 remízy a 6 porážek. V této sezóně zatím figuruje na pátém místě tabulky se ziskem 20-ti bodů. Je to soupeř velmi nevyzpytatelný, který dokázal na jaře porazit silný celek Dukly Praha v jejím domácím prostředí 30:25, ale na půdě relativně snadného soupeře ve Zruči nad Sázavou ztratil oba body po výsledku 21:24. V dresu Mimoně nastupují z větší části hráči, kteří zde hostují. Nejčastěji se jedná o nadějné hráče Lovosic.

Z podzimního zápasu jsme si z Nového Boru, kde svá domácí utkání Mimoň hraje, přivezli jednu ze dvou našich dosavadních porážek v soutěži. Po vyrovnaném prvním poločase, v němž jsme byli po většinu času ve vedení, jsme odcházeli do šaten s nadějným dvoubrankovým náskokem 14:16. Ve závěru druhého poločasu nám však domácí tým utekl na rozdíl tří gólů. Až do posledních vteřin jsme bojovali alespoň o zisk bodu, ale 10 vteřin před koncem zápasu jsme bohužel neproměnili trhák a podlehli jsme tak Mimoni 30:31. V našem dresu se nejvíce dokázal střelecky prosadit Vaněk, který vstřelil 8 branek. Z mimoňského družstva se nejvíce dařilo Havlovi, autorovi 12 branek, a Kamarytovi, který nastřílel branek 8.

Ve vzájemných druholigových utkáních, které jsme s družstvem Mimoně doposud odehráli, máme vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou proher. Ovšem naše vítězství se nikdy nerodila hladce. Vzájemná utkání, protože se vlastně jedná o derby, bývají velmi vyhecovaná a hraná s maximálním nasazením, což se dá očekávat i v tomto zápase.

Výsledky ostatních vzájemných utkání:

10.10.2004 – hala Mladá Boleslav
Sokol Bělá – Jiskra Mimoň 28:30 (15:10)
nejvíce branek: Vaněk 7, Hrubý 7 - Kasl 8/2-2, Šámal 4

4.3.2005 – hala Nový Bor
Jiskra Mimoň – Sokol Bělá 24:26 (11:15)
nejvíce branek: Vostatek 5, Kasl 6, – Stach A 11, Vaněk 6

23.10.2005 – hala Mladá Boleslav
Sokol Bělá – Jiskra Mimoň 27:25 (10:10)
nejvíce branek: Vaněk 9, Stach A. 5 – Opustil 8, Havel 6

4.3.2005 – hala Nový Bor
Jiskra Mimoň – Sokol Bělá 34:22 (18:6)
nejvíce branek: Havel 10, Knap 4 – Vaněk 8, Paulus 3

Popřejme tedy hráčům bělského Sokola dobrou trefu a úspěšný výsledek v tomto náročném utkání. Doufejme, že přijdete naše hráče v hojném počtu podpořit. Lákadlem by pro Vás mohla být i skutečnost, že na tomto utkání můžete vyhrát tričko fanclubu Sokola Bělá z mistrovství světa v házené, které se uskutečnilo v lednu v Německu. Toto tričko je podepsané od všech reprezentantů, kteří nás na tomto mistrovství startovali. Navíc stále platí, že fanoušci Bělé s bubnem, klaksonem, řehtačkou apod. mají vstup na utkání a Zpravodaj házené zdarma.

HK Baník Most

Most