Sokol Bělá / muži / články / Mokro jim dělalo velké problémy

Mokro jim dělalo velké problémy

Kutnohorský deník - 3.6.2006 - PETR VOBOŘIL
Kutnohorská Sparta odjížděla k zápasu na hřiště soupeře ve značně kombinované sestavě.
Mimoň - Ve 20. kole Společné regionální ligy házenkáři Sparty Kutná Hora nastoupili v Mimoni proti desátému týmu aktuální tabulky - Sokolu Bělá p. B. B. V podzimním utkání Kutnohorští svého soupeře bez problému přehráli, když zvítězili o sedm branek 22:15.

BĚLÁ B - K. HORA 27:16 (16:13)
Jenže k odvetě Sparta odjížděla ve značně prořídlé a oslabené sestavě. K dlouhodobým marodům Červenému a Rudolfovi přibyli zranění Hrčka, Kůrka a Šnajdr, z pracovních či jiných důvodů Kotval, Marek, Morysek, Polívka a bez omluvy nepřišel k odjezdu brankář Hroch. I přes takto oslabenou sestavu hostí utkání v Mimoni nezačalo špatně a v úvodních patnácti minutách byli většinou ve vedení. Domácí se sice ujali vedení 2:0, potom již vedli hosté, naposledy v 16. min. - 6:8. Druhá polovina prvního poločasu však byla ve znamení náporu domácího týmu, který využíval velkého množství chyb v rozehrávce Sparty a trestal z rychlých protiútoků. V rozmezí 17. - 23. minuty otočil z 6:8 na 12:9 a tříbrankovým rozdílem také první poločas skončil - 16:13. Hru v závěru první půle již hodně ovlivňoval déšť, podmínky však byly pro oba týmy stejné. Druhý poločas začínal již za velmi hustého deště a hra Kutné Hory se v něm totálně rozpadla. Většině hráčů dělal mokrý míč hodně problémů hlavně střelba a přihrávky byly doslova katastrofální! První polovinu druhého dějství tak domácí vyhráli 7:,1, a tak ve 45. min. bylo prakticky rozhodnuto - 23:14. Utkání tak skončilo vysokým a zaslouženým vítězstvím domácích 27:16. Sparta, i přes značně oslabenou sestavu, herně zklamala. Hlavně ve druhém poločase. Většina hráčů se nedokázala vyrovnat s mokrým míčem i povrchem. Zatímco v prvním poločase byla střelba týmu 25/13 = 52% úspěšnost, ve druhém poločase 24/3 = 12,5% úspěšnost a to je tragické! Velký rozdíl byl také ve výkonech brankářů: Zatímco domácí měl úspěšnost téměř 57%, Malý v brance Sparty pouze 34%. Pravdou je, že obrana mnohdy svému brankáři příliš nepomáhala a hlavně chyby hráčů v rozehrávce domácím umožňovaly domácím zakončovat z rychlých protiútoků. 21 technických chyb, z toho 16 chybných přihrávek je příliš i v takto těžkých podmínkách. Z týmu domácích byli nejlepší brankář Kabátník a střelci Vaněk (též nejlepší střelec A týmu ve II. lize) a Kubíček. Kutná Hora kvůli této porážce po dlouhé době opustila druhé - postupové místo, v průběžné tabulce SRL se před ní posunul Sokol Libčice nad Vltavou, její zítřejší domácí soupeř!
Sestava a branky K. Hory:Malý - Thieme 5, Šimůnek 3, Bělohlávek 2, Stolín 2, Choutka 1, Jelínek 1, A. Salák 1, J. Salák 1, Horák a A. Salák st. Trenér Jiří Hájek.
Napomínání: 1/1.
Vyloučení: 2/2.
Sedmičky: 3/3 - 1/0.
Rozhodčí:Srba (Mělník) - Želina (Kladno).
Diváků: 10.

MLADŠÍ DOROSTENCI: Bělá p. B. - K. Hora 37:37 (19:20).
Mladší dorostenci obou týmů si v zápase oblastního přeboru otevřeli střelnici, za prvních třicet minut padlo 39 branek a celkově rekordních 74! Z týmu domácích měl den Sobotka - autor 18 branek, z týmu hostí se nejvíce dařilo dvojici Hájek - Hovorka. Dorostencům Sparty opět citelně chyběl zraněný brankář Červenka, kterého musel nahradit hráč z pole Bušina.
Sestava a branky Sparty: Bušina - Hájek 14, Hovorka 10, P. Gabriel 5, Horníček 3, P. Polívka 3, O. Šimůnek 2, E. Bielický. Trenér Pavel Šimůnek.