Sokol Bělá / muži / články / Prokletí bylo konečně zlomeno.

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pátek 11.11.2005 | zobrazeno: 1091x

Prokletí bylo konečně zlomeno.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem - HK Slavia Hradec Králové 29:26 /13:13/
V dalším kole házenkářské druhé ligy přivítal na své palubovce druhý celek tabulky Sokol Bělá pod Bezdězem družstvo HK Slavia Hradec Králové.
Družstvo hradecké slavie sice figuruje ve spodních patrech tabulky, a tak by se mohlo zdát, že to bude pro domácí jednoduché utkání, ale opak byl pravdou. Hráči Bělé prostě na Hradec neumí zahrát, což dokazuje i fakt, že Bělá v dosavadním působení ve druhé lize získala s tímto soupeřem pouze dva body z osmi za dvě remízy.
Vstup do utkání se lépe povedl domácím hráčům, kteří si v první čtvrthodince vypracovali vedení 7:4. Bohužel si však neodpustili střelecký výpadek, kterého zkušení hráči hostí dokázali využít a otočili stav skóre ve svůj prospěch na 9:11 ve 25. minutě. Do poločasu se ale domácím podařilo vyrovnat, a to hlavně díky rychlým protiútokům.
Úvod druhého poločasu opět vyšel lépe hráčům domácího sokola, a to hlavně díky zrychlení v přechodu do útoku. Výrazně se zlepšila i obranná činnost, začalo se dařit i do té doby nevýrazným brankářům, a tak skóre pomalu narůstalo v jejich prospěch. V 50. minutě svítil na ukazateli stav utkání 26:19 a zdálo se být rozhodnuto. Tomu hráči Bělé zřejmě podlehli, opustili úspěšný styl hry a začali hrát jak se říká údržbu. Výsledek se dostavil a tak se hráčům hradecké slavie podařilo snížit až na 28:26!
Naštěstí si domácí už své vedení udrželi, a připsali si tak na své konto cenné dva body, které je posunuly, díky zaváhání do té doby vedoucí juniorky Dukly Praha, na první místo druholigové tabulky.
V domácím dresu zaslouží pochvalu Švec, který oprášil i střelbu z výskoku, což se rovná skoro zázraku. Standardně dobrý výkon podal Aleš Stach, který dirigoval hru v útoku. Z počátku utkání se střelecky nemohl prosadit Vaněk alias kanonýr Javůrek, který zkoušel všemožné střelecké pozice. Naštěstí se zavčas chytil a na konci utkání byl právě on tahounem družstva.
V dresu hostí se dařilo Skalickému, který ale neunesl neustálé komentování hostující lavičky všech výroků rozhodcovské dvojice, a tak utkání doseděl v hledišti po VÁŽNÉM zranění. Skvělý výkon předvedl i brankář Ježek (doufám, že to byl on).
Utkání se neslo v bojovném duchu, obě družstva si neodpustila poměrně dost technický chyb. Proto to nebyla moc velká estráda, ale dva body jsou doma, nikdo se nezranil, a tak mohla být hrstka cca šedesáti věrných diváků spokojena.