Sokol Bělá / muži / články / Z jasné partie udělali házenkáři ještě drama

Z jasné partie udělali házenkáři ještě drama

Příbramský deník - 27.10.2005
Příbram - V infarktovém zápase rozdílných poločasů Společné regionální ligy vydřeli házenkáři Spartaku Příbram na domácím hřišti nejtěsnější výhru nad rezervou vedoucího mužstva druhé ligy Sokola Bělá pod Bezdězem.
Sp. Příbram - Bělá B 26:25 (17:12)
Příbramští od začátku soupeře jasně přehrávali ve všech směrech. Velmi dobře bránili a důrazně útočili. Perfektní střelbou se blýskl Martin Ctibor, ale dobře hráli i všichni jeho spoluhráči. Ve 24. minutě byl stav 16:6 a zdálo se, že výsledek zápasu je už pouze otázkou skóre. Zatímco ve všech předchozích utkáních házenkáři Spartaku prohrávali a pak dotahovali, v souboji s Bělou B byl scénář zcela opačný. Příbramští hráči totiž vyrobili několik chyb, soupeř zrychlil hru, zpřesnil střelbu a snadno procházel středem domácí obrany. Kromě toho se házenkářům Spartaku přestalo dařit v útoku, když neproměnili čtyři sedmimetrové hody. Svůj standard ve zbytku utkání uhráli jen brankář Uchytil a Štěpánek na křídle. Nakonec se Spartak o vítězství musel strachovat. Z naprosté převahy v prvním poločase zbyl jednobrankový rozdíl v konci zápasu. S výhrou sice panovala v domácím táboře spokojenost, ovšem s průběhem druhého poločasu nikoliv. Něco podobného předvedli házenkáři Spartaku v opačném gardu v minulé sezoně. Proti Vršovicím a Aritmě po první půli vysoko prohrávali, nakonec však v obou utkáních zvítězili. O víkendu zakončí příbramští házenkáři podzimní část soutěže dvěma zápasy. V pátek 28. října hrají v Praze se Sokolem Vršovice a v sobotu 29. října přívítají v Příbrami u gymnázia družstvo Sokola Libčice nad Vltavou, které se přes slušné umístění v loňském ročníku vzdalo dobrovolně účasti v druhé lize.