II. liga Čechy Západ | 2018/19 − 12. kolo

detaily utkání

rozhodčí:

Karel Hladký, Filip Barták

průběh:

2:2, 3:5, 5:7, 8:9, 10:13, 12:14, 15:14, 16:19, 18:21, 22:22, 23:25, 25:25, 25:28, 26:28

komentář k utkání

Před utkáním byla řada omluvenek. Chyběli Sojka z pracovních důvodů, Vaněk byl s Jičínem na Moravě, Kučera ležel s chřipkou v posteli, Heřmanovský se omlouval v sobotu večer cestou s Lovosicemi z Frýdku a Matěj Humpola měl lehčí zranění. Naopak s námi letos prvně nastoupil Jirka Šídlo a po dvouleté pauze natěšený Ondra Vacek. Druhý brankář Coufal nastoupil v útoku a zajišťoval klukům střídání. V případě potřeby byl připravený nastoupit i mezi tyče.

V úvodních minutách se nám povedlo odskočit na 3:5 v 7.minutě. Dohrání do pravého křídla úspěšně zakončoval Sucharda. Dále fungovala spolupráce spojek s pivotem Brisudou, Mikuláš svoje šance bez přešlapu proměňoval. V 17.minutě zvyšoval na 6:9 Humpola, který vyhrával minisouboje 1 na 1. Obranu mezi spojkami dobře z pivota řídil Brisuda. V závěru 1.poločasu jsem stříleli z nepřipravených pozic a domácí otočili z 12:14 ve 27.minutě na 15:14 v poslední minutě. V závěrečných vteřinách byl Chodov v útoku a Lukáš úspěšný zákrok okořenil gólem přes celé hřiště v čase 29:58, o poločase se šlo do kabin za stavu 15:15.

O pauze jsme si řekli pár slov k obraně, hlavně k odraženým míčům a do hráčů jsem „pumpoval“ sebevědomí, protože domácí byli hratelní. Očekávali jsme osobní obranu Humpoly, na to jsme se taky připravovali.

I do druhé půle jsme vstoupili dobře, po gólech Suchardy a Humpoly jsme si záhy vzali náskok zpět ( 16:19 ve 34. min. ). I s úzkym kádrem to hráče táhlo dopředu, dařilo se nám střídat tempo hry. Ve 47.minutě jsme za stavu 20:22 nedali tři trháky po sobě , čehož domácí využili a v 51.minutě srovnali na 22:22. Opět jsme odskočili na 23:25 v 55.minutě a až teď přišla osobní obrana Humpoly. Chodov potrestal naše dvě technické chyby a srovnal na 25:25 v 57.minutě. Poté se po faulech na Humpolu a Piešťanského na druhé straně hrálo 5 na 4, Sucharda proměnil dva náskoky z pravé spojky krásnou ránou na přetah a tím definitivně rozhodl o naší zasloužené výhře 26:28.

Radost mám z výkonů Šídla a Vacka, kteří se vrátili tak jak skončili. Jirka měl bilanci 3/2, přes Ondru v obraně cesta k zakončení nevede. Fungovala nám obrana 0+6, kde jsme jen několikrát pozdě přistoupili ke střelcům, ale na první zápas po zimní pauze to bylo chvalitebný. Bezchybně chytal Lukáš a výborný individuální výkon předvedl Humpola, který hrál většinu zápasu kolektivně. Takové výkony od těchto dvou očekávám. Hráči to zvládli v úzkém kádru i kondičně, rozložili jsme tři time – outy, postupný útok dokázali i tak proložit zakončením z 1.-2.vlny.