oddíl házené | minižáci

Sokol Bělá / minižáci / články / Turnaj minižactva - Milovice 27.2. 2016

téma: minižáci | autor: Švícko | datum: úterý 8.3.2016 | zobrazeno: 1732x

Turnaj minižactva - Milovice 27.2. 2016

Dne 27.2. se družstvo minižactva zůčastnilo turnaje v Milovicích.

Účastníci: MHK Milovice I a II, HC Kolín I a II, TJ Slovan Varnsdorf I a II , ELP Jablonec n. N. , Spartak Příbram, Sokol Vršovice, Sokol Bělá p. B.

Turnaj se hrál systémem minižáků 4+1, bez ukazatele skóre a výsledků. Hrací čas byl 12 minut. Trenér družstvo rozdělil na holky a kluky, každý hrál 6 minut.

Naše sestava: Bianka Hradiská,Šárka Lohinová,Veronika Beranová, Sára Dýčková,Adam Hradiský, Matyáš Heinsch, Jakub Šídlo, Zdeňek Zumr.

Holky sice nevstřelily tolik gólů, ale zároveň moc gólů nedostaly. Klukům se pak vždy povedlo zápas minimálně vyrovnat. U holek je problém, že většinou hrály jen Sára se Šárkou, do křídel se hra moc nedostala. Navíc hrály moc u obrany a kolikrát nebylo komu přihrát. U kluků byla znát větší snaha zapojovat všechny hráče. Naši hráči se postupně střetli s Milovicemi I,Varnsdorfem I, Příbramí, Kolínem I, Milovicemi II, Kolínem II a Varnsdorfem II. Přesto, že se výsledky nepočítaly, zaznamenávali jsme si skóre a branky jednotlivých hráčů a hráček - Bianka 1 , Šárka 9, Veronika 3, Sára 7, Adam 9, Matyáš 16, Zdeněk 3, Kuba 34

K jednotlivým hráčům a hráčkám

Bianka - ač nejmenší nebojí se větších hráčů. Jen si musí víc věřit v koncovce. Na trénincích střílí a střely umisťuje. V zápase jako by se bála.

Verča - v bráně se snaží, ale v poli je to horší. V útoku má snahu, ale do obrany se jí moc nechce.

Šárka - z holek je nejmrštnější i si věří, ale chce si to před obdržením balónu vždy odstoupit od protihráčů. Potom bude víc času na  rozběhnutí a výskok. Málo se snaží udělat protihráči kličku a střílet až potom. Většina střel je z výskoku přes obranu a na to je potřeba si odstoupit.

Sára - platí to samé co u Šárky. Navíc je to umocněno tím, že Sára je největší z týmu a střelba z výskoku se přímo nabízí. Sáře je ke cti, že v obraně zablokovala velké množství střel.

Adam - jediný levák. To ho předurčuje k pravému křídlu. Pere se s tím myslím dobře, ale je potřeba být trochu "sobec", a když dostanu přihrávku jít hned do kličky a zakončení. Nemyslím za každou cenu, ale ne když chytnu balón tak nejdřív přemýšlet co bych a teprve potom útočit. To už je většinou pozdě. Přitom kličku do středu hřiště se střelou má docela pěknou.

Zdenda - trenérem byl poslán na křídlo. V prvních zápasech se s touto pozicí zžíval. Do obrany se mu moc nechtělo. S přibývajícím časem se to však zlepšovalo. A nakonci svůj post ubránil. Bohužel v útoku mu kluci tolik nenahrávali. Musí si však stejně jako holky odstoupit. Často byl schovaný za hráčem.

Maty - jak jsem psal napodzim nejlepší obránce. V útoku se hodně zlepšil, ale hlavně, dal si poradit a odstupoval od obrany. Měl pak možnost vyskočit z rozběhu. Další devizou je to, že je rychlý, a umí si v rychlém útoku poradit.

Kuba - snažil se balón rozehrávat na křídla (někdy na úkor Matyho) , ale hlavně sám zakončoval. V obraně má až moc snahy a pak lítá tam kde nemá. Při vypichování balónů (i když byl často úspěšný) za ním vzniká díra, která se špatně zalepuje.

Celkově na mě působil turnaj pozitivně. U všech byla vidět chuť hrát a poprat se o výsledek. Po každém utkání se přiběhli zeptat kolik hráli a kolik dali gólů.
Jen jeden poznatek. Tím, že hráli na dvě skupiny, tak první skupina po odehrání své půlky odešla ze střídačky na žíněnky (už měli přeci odehráno). Toto je názor rodiče, nemusí se shodovat s názorem trenéra.

Autor: Jiří Šídlo

14.6. | 09:00