oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Finálový turnaj na Mělníku

téma: mladší žáci | autor: Fanča | datum: čtvrtek 30.11.2023 | zobrazeno: 345x

Finálový turnaj na Mělníku

V sobotu 25. listopadu jsme odehráli na Mělníku finálový turnaj. Po podzimu nám patřila ve skupině A třetí příčka proto našimi soupeři byla Mladá Boleslav, která skončila ve stejné skupině na čtvrtém místě a ze skupiny B třetí Mělník a čtvrtý Kolín.

Na turnaj jsme odjížděli s cílem vyhrát minimálně dva zápasy. Los nám bohužel moc nepřál a museli odehrát po sobě hned dva zápasy. Na úvod s Kolínem a následně s Mělníkem. Oba zápasy se nám podařilo ve vypjaté koncovce vyhrát o jednu branku. V posledním zápase nás čekala z podzimní části známá Mladá Boleslav, kterou jsme po nevydařeném úvodu utkání porazili o sedm branek.

Hodnocení hráčů:

Na turnaji s námi byl Lukáš Sotona a Do Quoc Anh (Tony), kteří se po delší době k házené vrátili. Lukáš odchytal v brance celý turnaj a byl nám velkou oporou. Tony se na hřišti snažil a bojoval a odměnou mu byla vstřelená branka, ze které měl ohromnou radost. Na svoji první branku čeká Tomášek Nguyen, který se i přes několik pokusů mezi střelce bohužel nezapsal, ale hraje s nadšením a zápalem. Petr Hanes naopak je našim pravidelným střelcem, vstřelil pět branek a v obraně odvedl velký kus práce. Matyáš Müller je na podzim nejlepším střelcem týmu, a i nyní to potvrdil 19 brankami. Jako tvůrce hry připravuje i střelecké pozice pro spoluhráče. Kuba Kryššák k nám na podzim přišel od minižáků. Na turnaji se střelecky trápil, ale branku se mu nakonec podařilo vstřelit. Podařilo se mu několikrát vybojovat míč při rychlém útoku soupeře. Tomáš Nguyen střídal pozici spojka/pivot, kde se mu dařilo více a dokázal se třikrát prosadit. Zápas od zápasu se zlepšuje. Niky Tom byl celý týden bez tréninku z důvodu nachlazení, ale kluky nenechal na holičkách a na turnaj jel s námi. Branku sice nevstřelil, ale na hřišti se snažil a bojoval. Patrik Fryček je další hráč z kategorie mini. Na pozici pivot vstřelil pěkných pět branek a tato pozice mu sedí čím dál tím víc. Tomáš Sluka má trochu problémy v obraně, ale jinak je to velký bojovník a výborný střelec.

Výsledky:

Bělá x Kolín                  13:12

Bělá x Mělník                12:11

Bělá x Mladá Boleslav    20:13

Sestava/branky:

Sotona Lukáš, Hanes Petr 6, Fryček Patrik 5, Do Quoc Anh 1, Müller Matyáš 19, Nguyen Long, Kriššák Jakub 1, Nguyen Viet Toung 3, Sluka Tomáš 10, Tom Nikolas.

Závěrem bych chtěl poděkovat s dopravou Davidu Fryčkovi a Milanu Slukovi, který mi navíc dělá celý podzim asistenta a pomáhá s tréninky. Hanesovým za podporu na turnaji a fotodokumentaci.

Házená Mělník

Mělník