oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Turnaj Poděbrady

téma: mladší žáci | autor: Fanča | datum: úterý 26.9.2023 | zobrazeno: 535x

Turnaj Poděbrady

V sobotu 23. září jsme odehráli první turnaj podzimní části v Poděbradech. Před začátkem sezóny jsme byli nalosováni do skupiny A, kde jsou našimi soupeři: Mladá Boleslav, Poděbrady a Úvaly A. S těmito soupeři odehrajeme celkem čtyři turnaje a podle umístění se utkáme na finálovém turnaji s mužstvy ze skupiny B. K našemu mužstvu se na začátku sezóny připojili kluci z minižactva narození 2013, a to  Patrik Fryček, Jakub Kriššák a Jakub Vozáb. Všichni tři chodí poctivě na tréninky a skvěle zapadli do týmu.

Naším prvním soupeřem byly Úvaly A, které nás porazily 3:13. Nedařilo se nám střelecky, mnoho pokusů bylo z nepřipravených pozic a končilo nad brankou soupeře. V obraně jsme také nepředvedli dobrý výkon a protihráči nás lehce přecházeli jeden na jednoho. Velkou pochvalu si zaslouží Tomáš Nguyen, který předvedl v brance výborný výkon a díky němu nebylo skóre vyšší.

Druhé utkání proti Mladé Boleslavi bylo plné technických chyb z obou stran a byla to doslova „bramboračka”. Tady jsem čekal vítězství, ale nakonec jsme byli rádi za bod, který nám v poslední vteřině zajistil ranou do šibenice Tomáš Sluka. Utkání skončilo spravedlivou remízou 9:9.

V posledním utkání nás čekal domácí celek, který vyhrál obě předchozí utkání, a to proti Úvalům a Mladé Boleslavi. Kluci od začátku drželi se soupeřem krok a poločas byl pouze s rozdílem dvou branek pro domácí Poděbrady. V druhém poločase jsme zlepšili obranu a soupeře pouštěli do střelby z nepřipravených pozic a inkasovali pouze čtyři branky. Naopak my jsme se začali v útoku častěji prosazovat. Díky tomu se nám podařilo průběh utkání otočit v náš prospěch, a nakonec jsme po velmi bojovném výkonu vyhráli. V útoku se nejvíc prosazoval Matyáš Müller, který vstřelil osm branek.

Výsledky:

Bělá x Úvaly 3:13

Bělá x Mladá Boleslav 9:9

Bělá x Poděbrady 13:12

Sestava/branky:

Fryček Patrik 1, Hanes Petr 1, Hofer Vojtěch, Kriššák Jakub, Müller Matyáš 12, Nguyen Long, Nguyen Viet Toung, Sluka Tomáš 5, Tom Nikolas 5, Vozáb Jakub 1.

Na podzim nám odešlo do starší kategorie šest hráčů a na naší hře to bylo znát. Budeme se s tím muset vypořádat. Tým jsme doplnili třemi hráči z minižactva. Další turnaj pořádá Mladá Boleslav v naší hale 7.10.

Za pomoc s dopravou děkujeme technickým službám (Fandovi Křížovi) a Davidu Fryčkovi, který nám na turnaji pořídil i několik fotek. Poděkování patří Milanu Slukovi, který přijal nabídku klubu a stal se odpovědným vedoucím a zároveň mi pomáhá s tréninky.

Házená Mělník

Mělník