oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / O pohár města Bělá p. B. - turnaj starších žáků 24. 2. 2024

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: čtvrtek 29.2.2024 | zobrazeno: 436x

O pohár města Bělá p. B. - turnaj starších žáků 24. 2. 2024

Sokol Bělá

V sobotu 24. února jsme pořádali přípravný turnaj starších žáků – O pohár města Bělá pod Bezdězem 2024. Tradici turnaje s tímto názvem jsme založili před několika lety jako poděkování za dlouhodoubou podporu našeho oddílu. Město Bělá pod Bezdězem podporuje svoje sportovce a my si toho moc vážíme !

6 přihlášených družstev bylo rozděleno do dvou základních skupin, kde se utkal každý s každým. Poté následovaly nadstavbové zápasy o konečné pořadí.

Hrálo se 2x 15 minut, ve skupinách při rovnosti bodů rozhodovalo: 1, vzájemný zápas, 2, skóre, 3, více vstřelených branek, 4, sedmičky.

V zápasech o konečném pořadí v případě remízy házel každý tým 3 sedmičky ( různí hráči ), dále každý tým po jedné sedmičce systémem „náhlá smrt“.

Skupina A:  Sokol Bělá p. B. ( Tomáš Hurta - Pepa Erben, Robin Dubec, Lukáš Hríb, Honza Tom, Honza Tříska, Vašek Krejčík, Tomáš Kubíček, Mates Müller. Kuba Krbeček, Alex Mašek ), AŠ Ml. Boleslav, Handball Jablonec n. N.

Výsledky: Jablonec x Ml. Boleslav 11:11

Bělá x Ml. Boleslav 15:6 ( 5:4 )

Dubec 6, Krbeček 3, Erben 2, Kubíček 1, Müller 1/1, Hríb 1/1, Tom 1

Bělá x Jablonec 12:15 ( 6:8 )

Dubec 3, Erben 3, Krbeček 2, Kubíček 2, Mašek 1, Hríb 1/1

Tabulka skupiny A
Pořadí Družstvo Skóre Body
1. místo Jablonec 26:23 3 body
2. místo Sokol Bělá 27:21 2 body
3. místo Ml. Boleslav 17:26 1 bod

Skupina B:  Házená Poděbrady, Házená Česká Lípa, Loko Louny

Výsledky: Poděbrady x Česká Lípa 18:21, Louny x Česká Lípa 20:23, Poděbrady x Louny 26:19

Tabulka skupiny B
Pořadí Družstvo Skóre Body
1. místo Česká Lípa 44:38 4 body
2. místo Poděbrady 44:40 2 body
3. místo Louny 39:49 0 bodů

Zápasy o konečné pořadí

O 5. místo:  Ml. Boleslav x Louny 20:12

O 3. místo: Bělá x Poděbrady 22:22, 1:2 na sedmičky

Erben 6/1, Dubec 5, Tom 3, Krbeček 3, Müller 3, Hríb 2/1

Finále:  Česká Lípa x Jablonec 17:16

Konečné pořadí turnaje
1. místo Házená Česká Lípa
2. místo Handball Jablonec n. N.
3. místo Házená Poděbrady
4. místo Sokol Bělá p. B.
5. místo AŠ Mladá Boleslav
6. místo Loko Louny

Turnaj jsme pořádali hlavně pro týmy, které nehrají žákovskou ligu. My jsme hráli zápasy po třech měsících a bylo to znát hlavně v první polovině turnaje s Mladou Boleslaví a Jabloncem. Dále nás celý turnaj trápila koncovka , nedali jsme spoustu vyložených šancí. Musíme zapracovat na hře křídel ( obrana, útok ) a tradičně velkou slabinou byl pohyb hráčů s míčem a bez míče. Kluci měli za úkol sledovat hru Loun, které přijely převážně s mladšími kluky, ale herně a pohybově na tom byli velmi dobře.

Zápas s Jabloncem v základní skupině jsme ztratili díky neproměňování vyložených šancí . V utkání o 3. místo s Poděbrady jsme závěr odehráli netakticky a soupeř několik vteřin před koncem srovnal. Na sedmičky se přihlásili Pepa Erben, Lukáš Hríb a Honza Tom, proměnil jen prvně jmenovaný. Rodiče při roztřelu vytvořili parádní atmosféru a kluci si prvně prožili " zápas play - off ".

Celkově turnaj hodnotíme pozitivně, zahráli jsme si převážně s týmy, které v mistrovské soutěži nepotkáme. Všem děkujeme za účast, také rozhodčím Karlovi s Markétou, kteří nám odpískali zimní přátelské turnaje mládeže. U stolku nám s Fančou pomohla tradičně bělská házenkářská mládež a službu v kiosku zajistil personál restaurace sokolovna.

Zápasy o konečné pořadí osobně navštívili starostka města Jitka Tošovská a místostarosta města Dušan Hýbner, kteří nám fandili a týmům předávali ceny. Tímto jim děkujeme za účast :o).

Fotky z turnaje najdete v odkazu na našem rajčeti ZDE.

BěláČeská LípaLoko LounyMl. BoleslavPoděbradyJablonecpoháry pro účastníky

pátek 19.4.2024 | autor: Švícko

starší žáci - Odjezd STARŠÍCH ŽÁKŮ na nedělní turnaj v Kutné Hoře v 10.30 od haly, nesmí se tam lepit ! Vzhledem k velké marodce sestava všichni !

TJ Spartak Příbram

Příbram