oddíl házené | ml. žákyně

Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Bělé - 18.11.2023

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 20.11.2023 | zobrazeno: 543x

Turnaj mladších žaček v Bělé - 18.11.2023

Sestava mladších žaček Sokol Bělá na turnaji v Bělé. Hrubý, Klímová, Sommerová, Sabolová, Charvátová, Hašulová, Netrval, Austová, Hrubá, Bártová, Udatná a Strnadová

Po týdnu jsme se opět zúčastnili mistrovského turnaje mladších žaček, který se tentokrát konal v naší sportovní hale v Bělé pod Bezdězem. Rozlosování nám přálo, protože jsme sehráli utkání s týmy z čela tabulky Turnovem, Hudlicemi a Poděbrady. V sestavě nám tentokrát nikdo nechyběl, i když úplně v pořádku nebyly Iza a Ella, ale obě chtěly nastoupit.

Sokol Bělá – Házená Poděbrady 19:10 (7:12)
V prvním utkání jsme nastoupili proti dívkám z Poděbrad. V předchozích utkání s tímto soupeřem jsme vždy zvítězili, což jsme chtěli zopakovat i tentokrát. K utkání bohužel holky přistoupily trochu vlažněji, než jsme si představovali, ale i přesto jsme jasně zvítězili. I když máme úzký kádr, přesto jsme mohli pošetřit některé hráčky na další utkání. Střelecky se dařilo Zuzce, Terce a Sáře. Slušně fungovala i obrana za kterou se dařilo v brance Elišce.
Odkaz na detail utkání >>>

Sokol Bělá – TJ Turnov 11:12 (5:4)
Ve druhém utkání jsme se utkali se suverénem soutěže, s děvčaty z Turnova. Náš nejlepší dosavadní výsledek s tímto soupeřem byl 10:16. Našim cílem bylo sehrát dobré utkání a potěšit nejen sebe, ale i diváky. To se nám myslím podařilo. Celé utkání bylo vyrovnané, když se oba týmy střídaly ve vedení. Bohužel jsme nakonec velice smolně prohráli brankou v poslední vteřině z rychlého protiútoku. Všechny holky zahrály skvěle, proto nebudeme tentokrát vyzdvihovat jednotlivce. Bojovaly jak v útoky, tak i v obraně, což po utkání ocenili i diváci bouřlivým potleskem.
Odkaz na detail utkání >>>

Sokol Bělá – TJ Hudlice 9:9 (4:5)
V posledním utkání jsme se utkali s týmem z Hudlic, se kterým jsme doposud vždy těsně prohráli. Na tohoto soupeře se nám dlouhodobě nedaří, když se jen těžko prosazujeme proti zatažené obraně. Opět jsme odehráli vyrovnané utkání, které tentokrát skončilo zaslouženou remízou. Holky opět předvedly bojovný výkon, ale ke konci utkání už bylo znát, že jim dochází síla.
Odkaz na detail utkání >>>

Sestava a branky Bělé: Bártová - Hašulová 9, Hrubá 10/6, Klímová, Sabolová 2, Strnadová 2, Udatná, Charvátová, Austová 14/1, Sommerová 2

Tentokrát jsme s našim výkonem velice spokojeni. Odehráli jsme moc hezká utkání před pěknou diváckou kulisou, kterou vytvořili přítomní diváci. Na všech holkách je vidět veliká vůle po vítězství.
Musíme také říct, že je radost tento tým trénovat. Holky chodí poctivě na tréninky, mají dobrou partu a všechny táhnou za jeden provaz. To je vidět i na hřišti, když se zápas od zápasu zlepšují.

Opět v brance zářila Eliška, která je neskutečná, když si uvědomíme, kolik utkání doposud odchytala. V útoku tým táhnou Terka, Zuzka a Sára, která je věkem ještě minižákyně. V dobrém světle se ukázaly na křídlech hrající Anetka, Míša a Klárka. Skvěle v obraně pracovala Lucka, velice dobrý výkon předvedly Iza a Ella, které nastoupily se sebezapřením. Děláme samozřejmě mnoho chyb, a ne všechno se podaří, ale rozhodně nebudeme ustupovat ze současné cesty. I nadále budeme hrát obranu 3:3, v útoku budeme pracovat na uvolnění 1 na 1.

Chceme poděkovat Lubošovi a Karlovi za maraton u stolku časoměřičů, rozhodčím za bezproblémové řízení utkání, soupeřům za férovou hru a předvedené výkony, všem divákům, kteří vytvořili opravdu unikátní atmosféru a na závěr ještě jednou holkám, za skvělý turnaj.

Tento turnaj byl poslední v podzimní části, ale holky ročníku 2011 a 2012 ještě čekají dva turnaje za starší žákyně a kemp středočeského výběru.

V dalším článku bychom zhodnotili podzimní část sezóny a nastínili plány na zimu a podzim.

TJ Turnov

Turnov