Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Turnově - 22.10.2023

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 23.10.2023 | zobrazeno: 453x

Turnaj mladších žaček v Turnově - 22.10.2023

Sestava mladších žaček Sokol Bělá na turnaji v Turnově.

V neděli jsme se zúčastnili turnaje 4. kola středočeské ligy mladších žákyň v Turnově. Sehráli jsme zde tři utkání s domácím Turnovem, Hudlicemi a Poděbrady. V naší sestavě nám chyběla dlouhodově zraněná Iza Sabolová a tentokrát i Zuzka Austová, která se zranila na sobotním turnaji starších žaček. Tohoto turnaje se zúčastnily i Terka, Lucka a Klárka, a tak jsme měli obavu, jak na tom budou fyzicky. I z tohoto důvodu nám opět pomohly děvčata z minižákyň Sára Hašulová, Ella Sommerová a Míša Klímová.

V úvodním utkání jsme nastoupili proti týmu Hudlic, který nás v prvním vzájemném utkání v Poděbradech porazil 11:9 a byl v tabulce o bod před námi. Průběh utkání byl vyrovnaný, ale nakonec se štěstí přiklonilo k našemu soupeři. Bohužel jsme se nedokázali prosadit proti zatažené obraně soupeře, který disponuje vyššími hráčkami a praktikuje obranu 6:0. Nedokázali jsme se také vyrovnat s absencí Zuzky. Když už jsme si vypracovali střeleckou příležitost, tak nás zklamala koncovka. Velmi dobře nám fungovala obrana 3:3 za kterou čarovala Eliška v brance. Nakonec jsme prohráli 4:3 a holky tuto prohru v šatně obrečely.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu z Turnova, který je výkonnostně na vyšší úrovni a vede bez ztráty bodu tabulku soutěže. Bohužel jsme do prvního poločasu nastoupili s příliš velkým respektem, bojácně a bez pohybu z čehož pramenily naše technické chyby. Soupeř nás často trestal z rychlých protiútoků a vytvořil si bezpečný náskok 11:4. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, nedělali jsme tolik chyb, domácí tým ubral nohu z plynu a podařilo se nám korigovat výsledek na „přijatelných“ 16:10.

V posledním utkání jsme nastoupili proti týmu z Poděbrad. V prvním vzájemném utkání v Poděbradech jsme jasně zvítězili, což jsme chtěli zopakovat. Tým z Poděbrad praktikuje otevřenou obranou a vždy se s tímto soupeřem jedná o zajímavé utkání, na které se těšíme. Povedl se nám první poločas, kdy jsme dobře bránili a v útoku jsme proměnili naše vypracované šance. Ve druhém poločase se obrázek hry moc nezměnil, ale přestali jsem proměňovat. Zahodili jsme obrovské množství šancí a soupeřky naše vedení pomalu stahovaly. Nakonec jsme doklopýtali do vítězného konce.

Sestava a branky Bělé: Bártová - Hašulová 6, Hrubá 8/1, Klímová, Sommerová 1, Strnadová 4, Udatná 1, Charvátová 2, Najmanová

Tentokrát nepanuje s našim výkonem přílišná spokojenost. Bohužel stále postrádáme opory Izu a Zuzku, ale je to zase větší příležitost pro ostatní holky. V obraně pracujeme poměrně dobře i když nám v závěrech utkání dochází síla, ale hodně se trápíme v útoku. Chybí nám větší odvaha prosadit se 1 na 1. Máme skoro nulovou střelbu z větší vzdálenosti. Musíme ale zmínit, že je v našem týmu pouze jedna hráčka ročníku 2011, děvčata z minižákyň nejsou jen do počtu, ale jsou pro nás velice platná. Takže kolektiv má určitě světlou budoucnost.

Holky rozhodně musíme pochválit za bojovnost a nasazení v utkáních. Možná až moc se snaží vyhrát a z toho pramení přílišná nervozita. Skvěle zachytala Eliška, která v brance nastoupila pouze na druhém turnaji. Bohužel ji chybí vetší tréninková morálka. Zlepšila se oproti minulému turnaji hra křídel. Nechceme vyzdvihovat jednotlivé hráčky, protože všechny do jedné se snaží udělat maximum pro dobrý výsledek. Z jejich přístupu ke hře a k tréninkům máme velkou radost.

Na závěr děkujeme pořadatelům za organizaci turnaje, rozhodčím za bezproblémové řízení utkání, soupeřům za férovou hru a rodičům za hlasitou podporu a dopravu.

Příští turnaj nás čeká 12.11. v Mělníku.