oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / 3. mistrovský turnaj starších žáků - 14. 10. 2023 Bělá p. B.

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: úterý 17.10.2023 | zobrazeno: 282x

3. mistrovský turnaj starších žáků - 14. 10. 2023 Bělá p. B.

V sobotu 14. 10. jsme pořádali 3. mistrovský turnaj skupiny B starších žáků, kde nás čekaly na domácím turnaji celkem 3 zápasy s Kolínem, Kostelcem a Příbramí.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů rozdělených na 1. ligu a 2. ligu. O nasazení do skupin rozhodovalo konečné pořadí v loňském soutěžním ročníku. My jsme se umístili těsně ve druhé polovině tabulky, budeme tak letos nastupovat ve skupině B.

V 1. lize hraje 7 týmů - Házená Mělník, Házená Poděbrady, Jiskra Zruč nad Sázavou, Lions Hostivice, Sokol Úvaly A, Sokol Úvaly B a Sparta Kutná Hora A.

Ve 2. lize je 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, Sokol Bělá pod Bezdězem, Sokol Kostelec nad Labem, Spartak Příbram a Sparta Kutná Hora B. Soutěž se hraje dvoukolově podzim - jaro, každý s každým, všechna utkání jsou rozlosována do turnajů. Družstvo může odehrát na turnaji max. 3 utkání 2x 20 minut

Sestava: Tomáš Hurta - Pepa Erben, Robin Dubec, Honza Tom, Honza Tříska, Vašek Krejčík, Ondra Hryz, Tomáš Sluka, Matyáš Müller, Kája Měšťanová, Tomáš Kubíček, Alex Mašek

Dubec 13, Erben 8, Tom 4, Hryz 3, Krejčík 2, Müller 1, Tříska 1

Turnaj jsme rozehráli s Kolínem, který přijel hodně oslabený a nastoupil proti nám jen s jedním hráčem na střídání. Jednoznačně jsme v něm zvítězili 28:4 a v hlavách hráčů to bohužel ovlivnilo následující zápasy. Do dalšího utkání proti Kostelci jsme dobře vstoupili a brzy odskočili na 7:3. Na některé padnul „syndrom mistrů světa“, mysleli si, že to půjde samo. Přestali bojovat v obraně, kazili přihrávky i na krátké vzdálenosti a v útoku lehkomyslně zakončovali vyložené šance většinou do tyče nebo vedle. Do druhého poločasu jsme vstupovali se ztrátou tří branek 13:16 s odhodláním s tím něco udělat. Obraz hry se bohužel nezměnil. My jsme na obranu 3:3 kazili hodně přihrávek a nedůrazně jsme bránili. Ve 33. minutě jsme prohrávali už 21:27.  Hráči se probudili a zrychlili hru v závěrečné pětiminutovce, kdy 4 minuty před koncem snižoval na 27:28 z rychlého útoku Dubec. V závěru jsme bohužel opět neproměnili 2 proskoky na brankovišti a udělali technickou chybu, což hráči soupeře potrestali gólem z rychlého útoku. Byla z toho první porážka v soutěži 27:30.  Špatný výkon a nepohodu si kluci přenesli i do posledního utkání turnaje s Příbramí. Soupeř proti nám nastoupil bez hráče na střídání a první poločas jsme se vyloženě protrápili. Výsledek 12:11 odpovídal dění na hřišti. Poté se přeci jen projevil širší kádr, směrem dopředu jsme zrychlili hru a celkově z toho byla výhra 32:18.

Turnaj se nám nepovedl podle mých představ. Doma jsme chtěli po dobrém výkonu všechno vyhrát. 2 povinné výhry po průměrném výkonu s oslabenými soupeři a jedna zasloužená porážka po „festivalu technických chyb a neproměněných šanci“ .

Hned další víkend nás čeká 22. 10. turnaj v Kutné Hoře, který je bohužel ve stejném termínu, jako turnaj mladších žáků. I vzhledem k marodce budeme muset doplnit družstvo děvčaty.

Poděkování všem, kteří se podíleli na organizace turnaje.

Fotky z tunaje najdete na našem rajčeti ZDE.