oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / 2.kolo II.ligy MLD: Loko Louny - Sokol Bělá 35:28 ( 15:20 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 26.9.2016 | zobrazeno: 1514x

2.kolo II.ligy MLD: Loko Louny - Sokol Bělá 35:28 ( 15:20 )

1. venkovní utkání letošního ročníku jsme odehráli na severu Čech. Domácí Louny jsou velkým favoritem na celkové vítězství naší skupiny II.ligy, mají velmi silný útok, střelecky je táhnou hráči, kteří hrají i I.ligu mladšího dorostu. Před utkáním se nám zranil pilíř obrany Piešťanský, jeho zdravotní problém je bohužel na delší dobu, budeme rádi, když na podzim stihne poslední 4 utkání.

Do zápasu se nám povedlo vstoupit soustředěně, po úvodním oťukávání jsme si už ve 12.minutě vytvořili čtyřgólový náskok  ( 4:8 ). Z dobré obrany se nám dařila druhá vlna, v postupném útoku se prosazovaly naše spojky a Sucharda na pravém křídle. Ve 24.minutě Humpola zvyšoval už na 10:17 a průběh utkání jsme měli plně pod kontrolou. Poté jsme polevili v koncentraci, domácí vycítili šanci a během 4 minut se vrátili do zápasu ( 24.min.10:17, 28.min.15:17 ). Po time - outu ve 28.minutě se kluci vrátili ke své hře a do konce poločasu odskočili na rozdíl pěti gólů 15:20.

Úvod druhé jsme bohužel vůbec nezachytili a Louny byly rázem na koni. Zbrkle jsme stříleli z nepřipravených pozic, naopak domácím se rozehrály spojky Jahn s Jetenským a jednoduše nám střílely jeden gól za druhým. Louny během osmi minut otočily vývoj utkání ( 30. min.15:20, 38. min.23:21 !! ). Kluci hrozně znervózněli a k tomu nám totálně odešla střelba. Domácích bylo plné hřiště, ale pořád bylo o co hrát. Do 45.minuty jsme byli stále ve hře o body

( 28:27 ), ale závěrečných 15 minut utkání jsme prohráli 7:1 a nakonec z toho byl "příděl" o sedm branek.

Utkání nabídlo rozdílné poločasy. My jsme měli v 1.půli vysoké procento úspěšnosti střelby, ve 2. poločase nám tam nespadlo skoro nic, domácí brankář vychytal naše střelce. V obrané citelně chyběl Piešťanský, na pravé spojce by byla potřeba větší hrozba v útoku. Na brankovišti se nedokázali prosadit pivoti, nejlepší hráčem na levém křídle byl paradoxně pivot Brisuda. Porážka nás velmi mrzí, domácí byli k poražení, ale ve druhém poločase ukázali svoji útočnou sílu. Když už se nám je podařilo ubránit do pasivity, tak střelec Jetenský propálil z postavené devítky vše, co mu stálo v cestě.