Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá - Loko České Budějovice 25:22 (13:12)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: čtvrtek 18.2.2016 | zobrazeno: 1542x

STD 2. liga: Sokol Bělá - Loko České Budějovice 25:22 (13:12)

Momentka z utkání Sokol Bělá - Dvůr Králové

V prvním jarním kole nám los přisoudil celek Lokomotivy České Budějovice. Tento tým figuruje na devátém místě druholigové tabulky, když si na své konto prozatím připsal 6 bodů, o čtyři více než my. Do jarní části soutěže nastupujeme s jasným cílem zachránit soutěž i pro další sezóny a tak nám povinnost velela v tomto klíčovém utkání zvítězit. Víme, že nás nečeká lehký úkol, ale zároveň věříme, že záchrana je v silách tohoto mladého týmu.

K utkání jsme nastoupili skoro v kompletní sestavě, tradičně chyběli Pekař a Loukotka. Tým naopak posílil z Mladé Boleslavi Sucharda, dále pak mladší dorostenci Humpola, Piešťanský, Stanev, Šídlo a Vítek.

První poločas začal velice opatrně. Na obou týmech byla vidět menší nervozita a nerozehranost po zimní přestávce. V desáté minutě byl stav utkání vyrovnaný 4:4, když jsme nevyužili, jako již tradičně, přesilovku. Ta nám spíše uškodila, protože jsme neproměnili několik vyložených šancí a tím dostali soupeře do sedla. Ten využil našich chyb a do 20. minuty si vypracoval vedení 6:9. Naštěstí se nám začal dařit přechod do rychlého protiútoku a ještě do poločasu jsme stačili strhnout vedení na naší stranu 13:12.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Oba týmy se snažily pozorně bránit a zároveň v útoku udělat co nejméně chyb. Na obou stranách po celé utkání spolehlivě chytali oba brankáři - bělský Vítek a českobudějovický Šíma. Do 53. minuty jsme neustále udržovali mírné dvoubrankové vedení (21:19). Jak se říká, tak v házené rozhoduje poslední desetiminutovka. Tu jsme naštěstí zejména díky využívání vyložených šancí a lepší obraně pramenící z toho, že jsme měli díky širšímu kádru více sil zvládli lépe. Díky tomu jsme si na své konto připsali veledůležité dva body za vítězství 25:22 a tím se odpoutali z posledního místa tabulky.

V dresu hostí předvedl skvělý výkon brankář Šíma a střelec Kettner, který vstřelil 11 branek. Povedené utkání odehrál na střední spojce hrající Kořínek.

V našem dresu se již tradičně střelecky dařilo Humpolovi a velice dobrý výkon předvedl brankář Vítek. Ovšem klíčovým hráčem byl Stanev, který nastoupil do druhého poločasu v 50. minutě a za posledních 10 minut vstřelil čtyři branky, které rozhodly o našem vítězství. Celý tým zaslouží pochvalu za zlepšenou práci v obraně. Zde velice dobře pracovali Hamšík, Macoun a Smejkal. Bohužel se kromě Staneva nedařilo křídlům. Kočí, který je na tréninku neomylný, měl střelbu 6/1, Šulc 3/0. Určitě více jsme čekali v útoku od Nigrína, Hamšíka a také Suchardy, kterému se utkání vůbec nepovedlo a bude muset přestat mluvit a začít hrát! Potenciál určitě má.

V naší hře je stále hodně nepřesností a chyb, hlavně v útoku se stále trápíme. Na tréninku se na tom snažíme pracovat a věříme, že až tomu hráči začnou věřit, tak se i útok zlepší.

Celkově jsme velice šťastní, že jsme toto důležité utkání zvládli a vykročili tak dobře do jarních bojů za což tým zaslouží pochvalu. Doufáme, že na tento výkon navážeme, budeme se stále zlepšovat a soutěž zachráníme. Nebude to jednoduché, ale budeme bojovat!