Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladšího žactva Kutná Hora 9.10.

téma: mladší žákyně | autor: Shalom | datum: úterý 12.10.2021 | zobrazeno: 1624x

Turnaj mladšího žactva Kutná Hora 9.10.

Turnaj mladšího žactva Kutná Hora 9.10.2021

V sobotu 9.10. jsme zajížděli v rámci soutěže Středočeského krajského svazu házené do Kutné Hory na turnaj mladšího žactva.

Soupeři: Jiskra Zruč nad Sázavou, TJ Turnov, Sparta Kutná Hora "A" a "B".
Systém: každý s každým dvakrát 15 minut s pětiminutovou přestávkou hráno bez počítání skóre, aby se děti nestresovaly při hře o výsledek a soustředily se jen na hru + dobré zvládnutí techniky jednotlivce i kolektivu.

Sestava: Hurta Tomáš, Hrdličková Aneta - Černá Lucie, Šilhová Eliška, Pecová Vanesa, Kubíček Tomáš, Dubec Robin, Tom Jan, Balog Josef, Hryz Ondřej, Měšťanová Karolína, Erben Josef

První zápas proti Zruči nás soupeř zaskočil dobrou obranou 3:3 a učebnicovým přechodem do rychlého útoku prvního i druhého sledu. S tím jsme se neuměli první poločas popasovat. O přestávce jsme hráčům vysvětlili, aby si vzpomněli na miniházenou, kde se hrála celoplošná obrana a bylo důležité odpoutat se do volného prostoru od obránce. Druhá půle vypadala úplně jinak a byli jsme to my, kdo dominoval na palubovce. Obrana 3:3 se nám dařila oba poločasy, jen v tom prvním po ztrátě v útoku jsme inkasovali většinu branek z rychlého útoku.

Druhý zápas proti děvčatům z Turnova jsme si před zápasem vysvětlili jak hrát obranu 4:2 a velmi se nám dařila. Soupeř se moc nedostal do zakončení a stejný průběh byl i v druhém poločase, kde jsme hráli obranu 3:3.

Třetí zápas proti prvnímu družstvu z Kutné Hory  jsme zase těžili z dobře odpracované obrany a byla vidět spousta dobrých kombinací ze zakončením. Bohužel nás vychytal dobrý brankář soupeře.

Čtvrtý zápas proti druhému družstvu Kutné Hory jsme pojali, aby si zahráli všichni i na postech, kde nejsou zvyklí. Bylo to trochu znát na samotné hře, ale i tak jsme soupeře přehrávali.

Hodnocení celého turnaje

Obranu 3:3 a 4:2, kterou hrajeme na doporučení vedení soutěže Středočeského krajského svazu házené, jsme zvládli celkem dobře. Samozřejmě nějaké chyby se najdou. V útoku, až na první poločas prvního utkání, bylo vidět moc pěkných kombinacích. Jediné co nás trápilo, bylo zakončení, ale za to bych je nekáral, to se ještě naučí. Důležité je, že se naše žactvo do zakončení dostalo. Oba brankáři podali velmi dobrý výkon a byli oporami týmu. I když se hrálo bez počítání skóre, děcka si to nějak počítala a prý jsme první zápas remízovali a další tři vyhráli :o) . Ale co je nejdůležitější, děcka si turnaj v krásné nové hale postavené v Kutné Hoře užila a bylo na nich vidět radost z pohybu a za to jim děkujeme.

Za dopravu děkuji Honzovi Hryzovi a Jirkovi Roubalovi.