Sokol Bělá / st. žákyně / články / 6. Kolo LKP - 27.11.2023 Mělník

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 27.11.2023 | zobrazeno: 492x

6. Kolo LKP - 27.11.2023 Mělník

Družstvo házenkářek starších žákyň Sokol Bělá pod Bezdězem na turnaji v Mělníku

V neděli 26.11.2023 jsme se zúčastnili předposledního turnaje podzimní časti středočeské krajské soutěže starších žaček, který se tentokrát konal v Mělníku. Na turnaji jsme se utkali s děvčaty z Kutné Hory a Poděbrad. I tentokrát náš tým doplnily hráčky mladších žaček Austová, Hrubá, Sabolová a Charvátová.

Sokol Bělá x Sparta Kutná Hora 21:19 (13:11)

Do prvního utkání s Kutnou Horou jsme nastupovali s cílem potvrdit dobrou formu z předchozích turnajů a opět zvítězit. Bohužel se nám tradičně nepovedl vstup do utkání a soupeřky si vytvořily až čtyřbrankové vedení 6:10. Naštěstí holky zlepšily pohyb v útoku, několik skvělých zákroků předvedla v brance Aneta a ještě do poločasu jsme si vytvořili vedení 13:11.
V úvodu druhého poločasu jsme pokračovali ve zlepšené hře a ve 25. minutě zvyšovala Eliška Šilhová na 17:11. Bohužel holky začaly brát utkání za rozhodnuté, polevily v koncentraci z čehož pramenilo několik technických chyb a neproměněných šancí a soupeřky se dotáhly na rozdíl dvou branek 19:17. V závěrečných deseti minutách utkání se střídaly nepřesnosti na obou stranách. Naštěstí jsme už naše vedení udrželi a připsali si do tabulky důležité dva body.
Celé družstvo bychom chtěli pochválit za bojovnost a nasazení. Poměrně dobře fungovala obrana, jen je škoda mnoha technických chyb a neproměněných šancí. Za upozornění stojí výkon mladších žaček Terky Hrubé a Zuzky Austové na křídlech, které vstřelily dohromady 9 branek. Povedené utkání odehrály Eliška Šilhová a Vanesa Pecová.

Sokol Bělá x Házená Poděbrady 23:16 (14:8)

Do úvodu druhého utkání jsme nastoupili bez opor Káji a Elišky, které odehrály předchozí utkání bez střídání. Na spojkách dostaly příležitost Zuzka a Terka. Bohužel nám úvod utkání vůbec nevyšel podle našich představ. V útoku se holky trápily, když náš srážely především technické chyby. Bohužel obrana 3:3, kterou jsme praktikovali, byla doslova katastrofální. Z těchto důvodů jsme až do třinácté minuty zaslouženě prohrávali. V desáté minutě nastoupily Eliška a Kája a naše hra se díky holkám hodně zlepšila. Ještě do poločasu jsme si vytvořili vedení 15:10.
Ve druhém poločase už byla naše převaha výrazná a holky postupně zvyšovaly vedení až na konečných 33:18.
V tomto utkání jsme nepředvedli zdaleka tak dobrý výkon jako proti Kutné Hoře. Holky v úvodu utkání soupeřky podcenily a mysleli si, že se porazí sami. Svůj velmi vysoký standard odehrály Vanesa, Kája a Eliška.

Sestava a branky Bělá na turnaji:
A.Hrdličková - K.Měštanová 9, V.Pecová 16, E.Šilhová 11/1, L.Šárogová 1, L.Jeřábková, L.Charvátová, T.Hrubá 8/3, Z.Austová 9/2, Sabolová

Celkově odjíždíme i z tohoto turnaje spokojeni. Podařilo se nám po dobrém výkonu opět porazit Kutnou Horu, v utkání s Poděbrady nasbíraly cenné zkušenosti mladší žákyně.
Celý tým zaslouží pochvalu za předvedenou hru a nasazení především v prvním utkání. Na turnaji se dařilo herně i střelecky Káje Měšťanové a Vanese Pecové, herně i střelecky se neustále zlepšuje Eliška Šilhová. Opravdu povedený turnaj odehrály mladší žákyně Terka Hrubá a Zuzka Austová, které se nebojí uvolnit 1 na 1. Na pivotu tentokrát nastupovaly Lucky Šárogová a Charvátová, kde si vedly velice dobře, musíme však zapracovat na uvolnění v útoku. Lenka Jeřábková, která nastoupila po drobném zranění, navázala na výkon z minulého turnaje, který se ji velice podařil. Radost máme i z návratu Izy Sabolové, která se vrátila do sestavy po dlouhém tréninkovém výpadku zapříčiněným zranění kolene. Věříme, že se přes zimu vrátí do loňské formy a bude opět oporou týmu.

Za čtrnáct dní nás čeká poslední turnaj starších žaček podzimní části soutěže, který se uskuteční v Hostivicích. Zde se utkáme s vedoucí Příbramí a na toto utkání se velice těšíme. Doufejme že navážeme na výkony z posledních turnajů.

Na závěr děkujeme pořadatelům za organizaci turnaje, rozhodčím za řízení utkání, soupeřům za férovou hru a Aleši Pecovi za pomoc s dopravou.