Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá pod Bezdězem-Chemička Ústí nad Labem 31:26(16:13)

téma: muži | autor: Shalom | datum: neděle 16.3.2008 | zobrazeno: 1158x

Sokol Bělá pod Bezdězem-Chemička Ústí nad Labem 31:26(16:13)

Druhý polačas utkání v útoku Švec, Stach, Hofta a Femiak

Ve čtrnáctém kole 2.ligy(Severo-východní Čechy), jsme přivítali soupeře ze severních Čech Chemičku Ústí nad Labem, kterému patřila před tímto duelem osmá příčka s dvanácti body a na jaře ještě nepokusila porážku(12.kolo výhra v Havlíčkově Brodu 29:30 a 13.kolo výhra s Duklou Praha SCM 36:32) a tak do naší Městské haly v Bělé pod Bezdězem přijeli na vítězné vlně a určitě ji chtěli prodloužit, přesto náš tým byl považován za mírného papírového favorita. Oproti podzimnímu duelu(který jsme vyhráli v Lovosické hale Chemik 25:29) soupeři chybělo pět hráčů(Čepelák, Novák, Tlustý, Srba a Tomáš Velek, který dnes seděl na lavičce jako trenér) a přibila jen trojice hráčů(Konáčik, Bárta ,Štarha), naší marodku, která se skládá s Renzy, Kabátníka a Netrvala, nahradil Radim Knotek(Vaňek a Hrubý měli extraligové povinnosti).
Do utkání jsme nastoupili v brance Tomáš Dvořák, na křídlech Dan Picek a David Kubíček, na spojkách Standa Švec, Aleš Stach a Jirka Hofta a na postu pivota Luboš Paulus. Začátek utkání byl od nás vlažný a soupeř se dostal ve čtvrté minutě do vedení 1:4, ale nám se podařilo do deváté minuty šňůrou čtyř branek otočit na 5:4, pak se utkání tahalo o branku až do osmnácté minuty, kde soupeř naposledy v tomto zápase vedl 8:9, jsme během dvou minut čtyřmi góly Luboše Pauluse a Davida Kubíčka z rychlého útoku, kde je nádherně uvolňoval Aleš Stach, odskočili na rozdíl tří branek 12:9 a náskok o tři udrželi na poločasových 16:13. Ve druhém poločase vyplynulo ze hry, že soupeř se těžce vracel do obrany a tak jsme chtěli rychle rozhodnout zápas rychlými útoky a to jak z první vlny, tak i z druhé vlny, ale na našich rukou se začali kupit technické chyby, tak se skóre moc neměnilo a ve čtyřicáté první minutě byl stav stále o tři branky 21:18. Definitivní zlom v utkání se stal až od čtyřicáté šesté do padesáté druhé minuty a skóre se navýšilo o devět branek na 29:20. Tento stav jako by nás uchlácholil a trochu jsme polevili, ale spíše jsme utkání dohráli pod naší kontrolou a na soupeři už se projevovala menší fyzická kondice, a proto už také jen dohrával, navíc asi nikdo nechtěl vstřelit jubilejní třicátý gól, až se toho zhostil Toník Tošovský a nekompromisní ranou k tyči tento gól vsítil(gratuluji a také si jedno dám na tvůj účet). A to byl poslední velký okamžik zápasu a utkání se dohrálo na konečný stav 31:26.
Nejlepší střelec v našem mančaftu byl autor osmi branek David Kubíček, který podal velmi zodpovědný výkon a jeho hlad po zakončení je pro všechny příklad. Autor šesti branek Luboš Paulus se dnešním výkonem trochu vyšplhal o stupínek výše, ale těch stupínku je ještě mnoho. Náš nejzkušenější hráč Aleš Stach autor také šesti branek , z toho dvě ze sedmimetrového hodu, podal svůj standardní výkon a roli tahouna týmu. Ve výkonu trochu zaostal Ondra Bajtalon, ale na jeho omluvu, měl ráno před zápasem zkoušku na dálkovém studium v Praze(proto pevně věřím, že se to příště v dobrý výkon obrátí a to i ve škole). Jinak bych to zhodnotil jako kolektivní počin, kde každý svou měrou přispěl na celkovém vítězství. Pánové v černém Mára Jindřich a Svítek Jiří odpískali férově hrané utkání bez zbytečných zákeřných faulů a asi osmdesát diváku vidělo průměrné druholigové utkání.