oddíl házené | ml. dorost

2  Mišák Ondřej, Jetenský Tomáš

Č

komentář k utkání

1. venkovní utkání letošního ročníku jsme odehráli na severu Čech. Domácí Louny jsou velkým favoritem na celkové vítězství naší skupiny II.ligy, mají velmi silný útok, střelecky je táhnou hráči, kteří hrají i I.ligu mladšího dorostu. Před utkáním se nám zranil pilíř obrany Piešťanský, jeho zdravotní problém je bohužel na delší dobu, budeme rádi, když na podzim stihne poslední 4 utkání.

Do zápasu se nám povedlo vstoupit soustředěně, po úvodním oťukávání jsme si už ve 12.minutě vytvořili čtyřgólový náskok  ( 4:8 ). Z dobré obrany se nám dařila druhá vlna, v postupném útoku se prosazovaly naše spojky a Sucharda na pravém křídle. Ve 24.minutě Humpola zvyšoval už na 10:17 a průběh utkání jsme měli plně pod kontrolou. Poté jsme polevili v koncentraci, domácí vycítili šanci a během 4 minut se vrátili do zápasu ( 24.min.10:17, 28.min.15:17 ). Po time - outu ve 28.minutě se kluci vrátili ke své hře a do konce poločasu odskočili na rozdíl pěti gólů 15:20.

Úvod druhé jsme bohužel vůbec nezachytili a Louny byly rázem na koni. Zbrkle jsme stříleli z nepřipravených pozic, naopak domácím se rozehrály spojky Jahn s Jetenským a jednoduše nám střílely jeden gól za druhým. Louny během osmi minut otočily vývoj utkání ( 30. min.15:20, 38. min.23:21 !! ). Kluci hrozně znervózněli a k tomu nám totálně odešla střelba. Domácích bylo plné hřiště, ale pořád bylo o co hrát. Do 45.minuty jsme byli stále ve hře o body

( 28:27 ), ale závěrečných 15 minut utkání jsme prohráli 7:1 a nakonec z toho byl "příděl" o sedm branek.

Utkání nabídlo rozdílné poločasy. My jsme měli v 1.půli vysoké procento úspěšnosti střelby, ve 2. poločase nám tam nespadlo skoro nic, domácí brankář vychytal naše střelce. V obrané citelně chyběl Piešťanský, na pravé spojce by byla potřeba větší hrozba v útoku. Na brankovišti se nedokázali prosadit pivoti, nejlepší hráčem na levém křídle byl paradoxně pivot Brisuda. Porážka nás velmi mrzí, domácí byli k poražení, ale ve druhém poločase ukázali svoji útočnou sílu. Když už se nám je podařilo ubránit do pasivity, tak střelec Jetenský propálil z postavené devítky vše, co mu stálo v cestě.