Sokol Bělá / muži / utkání / Zruč x Bělá

(9:8)

II. liga SV Čechy | 2003/04 − 1. kolo

sobota 13.9.2003 • 17:00 hodin

Šajner, Chmelíř

1:1, 3:2, 5:3, 6:5, 7:6, 8:8, 10:10, 12:11, 13:12.16:13, 17:14, 18:15, 19:17, 20:18, 22:19, 23:20

D  -

V prvním utkání nové sezóny přisoudil los našemu družstvu silný celek Jiskru Zruč nad Sázavou, který se v loňské sezóně umístil na páté příčce druholigové tabulky. Utkání se hrálo v nové sportovní hale před 120 diváky. Průbeh zajímavého duelu byl velice vyrovnaný a vítězství si nakonec vybojovalo šťastnější družstvo. V prvním poločase byla na hře obou družstev vidět určitá nerozehranost, která se projevovala velkým množstvím technických chyb. Úvod utkání vyšel lépe domácímu celku ve kterém se i přes osobní obranu prosazoval střelec Švarc. Domácí si vytvořili tříbrankový náskok, hráči Bělé však bojovali a těsně pře poločasem vyrovnali na 8:8. Bohužel se domácím ještě podařilo se závěrečným hvizdem vstřelit branku a tak odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením. Druhý poločas navázal na ten první. Domácí stale vedli o jednu až dvě branky. Zlom a rozhodující chvíle v utkání nastala ve 44. minutě. Za stavu 14:12 neuznali rozhodčí hostům branku z pivota, když posoudili zákrok na 7m jako střelu po dopadu a dali tak balón domácím. Těm se podařilo zvýšit na 15:12. V dalším útoku Bělé střílel z křídla Bajtalon, který byl faulovaný hráčem v brankovišti, ale rozehrával se pouze devítimetrový hod. Poté darovali rozhodčí aut pro hosty domácímu brankáři, vzápětí uznali zporný gól domácích, který neskončil v brance, ale za ní s tím, že je díra v síti. V těchto chvílích se lámal chleba a domácí i díky značné podpoře rozhodčích, zlomili utkání ve svůj prospěch. Na konci se bělští pokusili o zvrat osobní obranou, ale tento tah bohužel nevyšel a tak se hráči Zruče mohli radovat ze zisku prvních bodů. V dresu Bělé se dařilo brankáři Renzovi, který má skvělou formu. Střelecky se prosadil nestárnoucí Netrval. Naopak se nedařilo v obraně Hrubému. Celé družstvo lze pochválit za bojovnost, naopak lze vytknout velké množství technických chyb. V dresu hostí se z počátku utkání střelecky prosazoval Švarc, kterého v záveru zastoupil Řimnáč. Utkání řídili rozhodčí Šajner a Chmelíř, kteří často chybovali. V rozhodujících chvílích se přiklonili k domácímu družstvu, s čímž hosté zřejmě počítali, protože se nenechali vyprovokovat a udrželi nervy na uzdě. Celkově lze říci, že to bylo vyrovnané utkání, které se muselo přítomným divákům líbit.