Ž  Kaplan, Quirsfeld, Příhoda

2  Příhoda 2x, Plaščák 2x, Kaplan

Č  -

D  -

Do Zruče nad Sázavou jsme sice odjížděli v roli favoritů, ale zároveň s vědomím, že se jedná o první utkání, ve kterém se může stát cokoliv. K tomu je potřeba ještě zmínit, že ze Zruče jsme ve druhé lize dosud body nepřivezli. K utkání nemohli nastoupit Dan Picek (ples), Jiří Kabátník (dovolená), Pavel Femiak (dovolená) a David Kubíček, který se léčil z pracovního úrazu (šlápl si na krovák). Naopak po dlouhodobém zranění nastoupil Petr Stach, který v tomto utkání podal opravdu parádní výkon. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, k vidění bylo několik nepřesností, což vedlo ke stavu skóre 2:2 v 8. minutě. Potom ale hráči Bělé zlepšili obranu, se kterou si domácí dlouho nevěděli rady a začali tak střílet z nepřipravených pozic. Nevyvarovali se ani technických chyb, které bělští nemilosrdně trestali z rychlých protiútoků a rozdíl ve skóre tak narostl na 8:12 pro Bělou ve 20. minutě. Tento náskok už domácí nedokázali do poločasu vymazat, a proto se o poločase odcházelo do kabin za stavu 12:15. Úvod druhého poločasu byl v podání bělských hráčů ukázkou zahazování i těch nejvyloženějších šancí. Snad každý hráč během úvodních sedmi minut neproměnil alespoň jednu vyloženou šanci. Naopak domácím spadlo do naší branky všechno, co na ni letělo, a proto také drželi krok až do 44. minuty. Naštěstí pak brankáři ukázali, že jsou v brance od toho, aby balóny chytali. Hráči v poli proměnili alespoň minimum vyložených šancí a v 50. minutě už byl stav 18:23 v náš prospěch, což nám umožnilo v klidu dohrát zpočátku nervózní utkání. V domácím dresu odchytal životní zápas brankář Vodrážka, který pochytal kromě spousty dalších vyložených šancí i 4 sedmimetrové hody. V poli lze pochválit snad jen Bohma, který vstřelil 10 branek. V dresu Bělé odehrál skvělé utkání Petr Stach, který výborně bránil a v útoku snad jako jediný své šance proměňoval. Hráče Bělé lze pochválit za dobrou obranu, ale co je potřeba zlepšit jsou sedmimetrové hody a proměňování náskoků z brankoviště. Jako již tradičně se ve Zruči nedařilo brankářům. První utkání nakonec dopadlo dobře. Získali jsme dva body, ale do dalších utkání je stále co zlepšovat.