oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / 18.kolo II.ligy ml.dorostu: Sokol Bělá - 1.HC Pardubice 25:24 ( 12:11 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 19.4.2016 | zobrazeno: 1360x

18.kolo II.ligy ml.dorostu: Sokol Bělá - 1.HC Pardubice 25:24 ( 12:11 )

V 18.kole II.ligy mladšího dorostu jsme v domácí hale hostili Pardubice. V podzimní části nás soupeř přejel 47:24 a určitě k nám přijel v roli favorita. My jsme byli opět nekompletní, chyběli starší žáci z Mladé Boleslavi, kteří za nás nemohli nastoupit, protože hráli o víkendu svojí regionální soutěž, Stach dostal po žádosti Lovosic volno na nedělní utkání I.ligy a Loukotka nehrál z rodinných důvodů.

Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně a to nás neomlouvala ani znatelná výšková převaha soupeře. Pardubice už v 11.minutě odskočily na 4:7 a byl nejvyšší čas na 1.time - out. Nebojovali jsme a v útoku krajní spojky vůbec nereagovaly na pohyb Kubiše na rozehrávce. Ve hře nás držela jen přesná muška Šídla na levém křídle. Do hry naskočil Humpola, který měl menší zranění z utkání staršího dorostu. Vyrovnat hru a výsledek jsme dokázali ve 23.minutě, kdy byl stav 9:9. Na pravou spojku se mezitím přesunul Stanev, kde stylem sobě vlastním vstřelil dvě branky, díky kterým jsme šli o poločase do kabin s náskokem jednoho gólu / 12:11 /.

Poločasový výsledek neodpovídal dění na hřišti. Hráli jsme špatně, chyběl nám pestřejší útok, někteří neměli tolik zaujetí pro hru. Spojky byly hodně statické, vůbec neměly pohyb bez míče.

Ve 35.minutě jsme sérií čtyř branek bez žádné obdržené odskočili na 17:14, ale poté jsme hráli několik minut v oslabení a to i díky dvouminutovému trestu pro trénera. Tuto část utkání jsme dobře bránili a hlavně díky tomu jsme drželi stále těsný náskok / 42. min. 19:17, 49. min. 22:20 /. V závěrečné desetiminutovce už byl Humpola osobně bráněn, tím vzniklo více místa pro ostatní hráče ve hře 5 na 5. V 55.minutě Pardubice snížily na 23:22, po dvou gólech Šídla jsme v 59.minutě vedli 25:22. V závěru jsme brali ještě time - out, ale kluci zbytečně dvakrát zbrkle stříleli a půl minuty před konce jsme měli výhoz za stavu 25:24. Utkání se nám povedlo dohrát na útočné polovině a velmi cenné vítezství už jsme nepustili.

1.poločas vůbec nenasvědčoval tomu, že bychom chtěli a měli vyhrát. Naštěstí nám soupeř 1.poločas neutekl, o pauze jsme kluky v šatně polili "ústní živou vodou" a ve druhé půli jsme zlepšenou hrou zápas ubojovali. Kubiš byl po nemoci hodně při chuti, ale neměl takovou jistotu v koncovce. Konečně nám zahrálo křídlo, Jirka Šídlo na levém vstřelil dneska velmi důležité branky. Stanev 1 na 1 nejde ubránit, dneska nás o tom zase přesvědčil. Humpola v úvodu odpočíval, naskočil až v průběhu zápasu. Jsem rád, že to kluci zvládli i bez střelce Stacha. Spokojený jsem nebyl se hrou spojek, které hlavně v 1.poločase  neměly pohyb bez míče a nenabíhaly Kubišovi na rozehrávce do prostoru. Zapracovat musíme i na hře pivota. Chvílemi to bylo dost nervózní, ale 2 minuty pro trenéra jsou neomluvitelné a z výchovných důvodů jsem připravený něco šoupnout do kabiny :o).