oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / 17.kolo II.ligy ml.dorostu: Loko Vršovice - Sokol Bělá 25:26 ( 14:12 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 5.4.2016 | zobrazeno: 1587x

17.kolo II.ligy ml.dorostu: Loko Vršovice - Sokol Bělá 25:26 ( 14:12 )

V 17.kole II.ligy mladšího dorostu jsme v neděli od 14:00 nastoupili v Praze - Vršovicích proti tamní Lokomotivě. Domací bojují o zachránu v soutěži, doma odehráli vyrovnané zápasy i s družstvy ze špičky tabulky. Ve svém kádru mají hostující hráče z Dukly Praha, i přes domácí výhru v podzimní části 37:13 nás nečekalo vůbec snadné utkání. Navíc jsme nastoupili pod tíhou ostudného výkonu v posledním domácím utkání se Sokolem Vršovice 18:27. K utkání jsme odcestovali jen s jedním hráčem na střídání, Kubiš je zranění, Stach byl čerstvě po nemoci, starší žáci z Mladé Boleslavi hráli o víkendu svojí regionální soutěž, takže nemohli za nás nastoupit / viz nařízení ČSH /.

Od úvodních minut začali domácí s obranou 2+4, se kterou jsme si dokázali, kromě zakončení, poradit. Naše pravé křídlo mělo z jasných náskoků v 5.minutě bilanci 2x průstřel hrudníku, 1x rozbitý míč, 1x přešlap.... Domácím tam naopak spadlo všechno, výsledkem dění na hřišti byl stav 7:3 ve 13.minutě. Vítek si do té doby nešáhnul na balón, v brance ho vystřídal Coufal. Kuba kluky několikrát podržel a do 20. minuty jsme stihnuli smazat náskok soupeře  / 9:9 /. Mezitím už začal soupeř osobně bránit Humpolu, který měl osobního strážce až do konce utkání. V závěru 1.poločasu potrestali domácí špatnou koncovku našich křídel a odskočili na 14:12 po 1.poločase.

O pauze jsme si řekli něco do obrany a hlavně ohledně zakončení náskoků křídel, protože tam jsme snad nechtěli dát gól, ale hráli jsme vybíjenou...

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně už zase s Vítkem v brance, výborně jsme bránili střelecké spojky a ve 45.minutě jsme vedli 18:21. Dařilo se nám zakončovat druhou vlnu a byli jsme lepší ve hře 1 na 1. V obraně jsme měli hodně bloků a soupeře jsme často dostali do pasivity, kde byl nucen vystřelit z nepřipravené pozice. Náskok tří branek jsme drželi až do 55.minuty / 22:25 /. V závěru kluci udělali technickou chybu, nedali proskok a podstřel, soupeř naopak všechny své střely proměnil a v 59.minutě šly Vršovice za stavu 25:25 do útoku. Podařilo se nám odbránit a ihned jsem bral time - out. V závěrečné minutě to na sebe vzal nejlepší hráč na hřišti Humpola a z proskoku proměnil. Domácí měli 20 vteřin na vyrovnání, ale dokázali jsme to už dohrát, aníž by soupeř stihnul vystřelit.

Kluci utkání vyhráli v obraně, měli hodně bloků a hlavně ve druhém poločase většina útočných akcí domácích na postavenou obranu skončila pasivitou. V útoku se kluci prosazovali 1 na 1, kdy sami zakončili, nebo přečíslili obránce domácích. Opět se nedařilo křídlům, jejich bilance jasných náskoků je někde kolem 12/3 včetně dvou přešlapů. Tentokrát zahrál i Stanev, který byl aktivní a měl pevné nervy na sedmičky / 4/4 /. Coufalovi se začíná vracet trpělivost a poctivý přístup v tréninku, Vítka dohání, tentokrát ho v brance plnohodnotně zastoupil na 20 minut v 1.poločase.

Títmo vítězstvím můžeme považovat záchranu v soutěži za stoprocentní a budeme se snažit maximálně vypomoc staršímu dorostu v záchraně II.ligy i pro příští sezónu.

Následující víkend máme volno, pak nás čekají dva zápasy v domácím prostředí. 16.4. Pardubice a 23.4. Šťáhlavy.
S dopravou mi pomohli p. Vítek a p.Šídlo - děkuji !

Podrobnosti z utkání >>> ZDE.

PŘÍSPĚVKY ČLENŮ - JARO 2016: Můžete platit převodem na účet ČSOB č.ú. 249860524/0300, konstantní symbol 0308, do zprávy pro příjemce - jméno a příjmení, nebo v hotovosti trenérům.
Platba za jedno dítě je 800,- Kč, v případě dvou a více dětí v oddílu se platí za druhé a další dítě 200,- Kč.
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda přispívá žákům a studentům 1x ročně / 6 - 20 let / na sportovní a pohybové aktivity částkou 300,- Kč / s potvrzením o zaplacení příspěvku a vyplněným formulářem Vám to na pobočce proplatí /.