oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / 16.kolo II.ligy ml.dorostu: Sokol Bělá - Sokol Vršovice 18:27 ( 12:10 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 22.3.2016 | zobrazeno: 1247x

16.kolo II.ligy ml.dorostu: Sokol Bělá - Sokol Vršovice 18:27 ( 12:10 )

V 16.kole II.ligy jsme v domácím prostředí hostili Sokol Vršovice. V podzimní části jsme v Praze zvítězili 19:26 a nic jiného než vítězství jsme si nepřipouštěli ani v jarní odvetě. Volno před důležitým nedělním zápasem za Lovosice dostal Stach, přesto jsme chtěli potvrdit dva body z Kutné Hory. Soupeř hraje o záchranu, to samé je v letošním ročníku i naším cílem / sestupovat můžou až 3 družstva /.

Před utkáním jsem kluky upozorňoval na porážku v zimním turnaji a na hru soupeře, bohužel marně. Od úvodních minut jsme hráli hrozně vlažně, bez důrazu v obraně. Oběma družstvům se příliš nedařilo střelecky a v 15.minutě byl stav 5:7. Hlavně my jsme zbrkle zakončovali z nepřipravených pozic. Ve 26.minutě jsme stále prohrávali rozdílem dvou branek 8:10, do konce poločasu jsme trochu přidali a zrychlili hru, to nám stačilo na otočení výsledku na 12:10 po 1.poločase.

I přes povedený závěr 1.poločasu bylo o přestávce v šatně mrtvo, kluci byli myšlenkama někde jinde, totálně bez zájmu. Těžce se mi hledali slova, protože kluci vůbec nebojovali a nechtěli.

Vstup do druhé půle byl tragický, úvodních 10 minut jsme prohráli 1:7. Soupeři na nás stačilo jen bojovat, pořádně bránit a o hodně více chtít vyhrát. Nepomohl ani "bugr" o time-outu, v 50.minutě jsme za stavu 15:19 zkusili osobní obranu na útočné polovině soupeře, ale vybojované míče jsme nedokázali gólově zúročit. Navíc jsme ještě zhoršili úspěšnost střelby, která byla ve druhém poločase 26/6. Po tragickém až trapném výkonu jsme zaslouženě prohráli 18:27.

Nebránili jsme, naivně jsme se nechávali zašlápnout od pivota. V útoku byla minimální spolupráce a vyrobili jsme neuvěřitelných 26 technických chyb. Nedařilo se oporám, nenašel se lídr, který by ostatní strhnul, přísnější měřítko snesl jen pivot Brisuda. Navíc jsme dostali i několik laciných gólů z křídel a ze střední vzdálenosti. Roztěkanost a nesoustředěnost z tréninku jsme bohužel přenesli i do zápasu. Při té bídě se nám navíc zranil Kubiš, který bude minimálně příští kolo chybět.

Je to pro mě velké zklamání, kluci nechtěli, nebojovali, nastoupili do zápasu jako mistři světa, že se snad soupeř porazí sám. Dobře zahráli jen posledních pět minut v závěru první půle, které vyhráli 4:0, zbytek naší hry neměl parametry dorostenecké házené !

Divákům děkujeme za podporu a omlouváme se jim za předvedený "bolehlav".