oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / 13.kolo II.ligy ml.dorostu: Loko Louny - Sokol Bělá 47:39 ( 26:19 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 1.3.2016 | zobrazeno: 1299x

13.kolo II.ligy ml.dorostu: Loko Louny - Sokol Bělá 47:39 ( 26:19 )

Ve 13.kole II.ligy mladšího dorostu jsme zahajovali od 10:00 hodin sobotní program trojutkání Louny - Bělá. V podzimní části nás doma Louny jasně přehrály 22:39. Tentokrát jsme jeli do Loun uhrát lepší výsledek a pokusit se vybojovat nějaký bod. Družstvo bylo celkem kompletní, chyběli akorát hráči z Mladé Boleslavi. Pomohl nám i střelec Stach, který je naším odchovancem a hostuje u nás z Lovosic. Bohužel I.ligu hrál v neděli i Most, takže v silné sestavě nastoupili i domácí, kde hostují tři hráči z Mostu a další čtyři domácí tam naopak hostují.

Už při rozcvičení byl vidět patrný rozdíl v nabuzení na utkání. Domácí se povzbuzovali, tleskali si, naši kluci se naopak rozcvičovali bez většího zaujetí, už před utkáním s hlavama dole.

Úvodní minuty první půle ukázaly, že se bude hrát hodně útočně. U nás pálil ostrými především Stach s Kubišem, Louny však velmi jednoduše opětovaly naše góly po rychlém rozehrání gólu. V 15.minutě jsme to za stavu 12:8 museli řešit time - outem, protože jsme vůbec nebojovali a přitom stačilo jen trochu zabrat v obraně . Ve 23.minutě jsme se přiblížili na dostřel dvou gólů / 18:16 /, ale do konce poločasu nám domácí zase odskočili na 25:19 .

Odfláknutý konec první půle nás hodně rozladil, takže o poločasové pauze toho bylo hodně k řešení.

V druhé půli se obraz hry bohužel moc nezměnil. Nechat vše na hřišti měl chuť jen Stach. Dokázali jsme celkem jednoduše střílet góly, ale Louny nám naopak ještě jednodušeji branky oplácely. Snad polovinu gólů jsme dostali po rychlém rozehrání po obdržené brance !  Když tomu připočtu několik zahozených trháků zakončených polovysokou střelou po ruce, tak z toho nakonec byl divoký výsledek 47:39.

Tak jako v minulém kole proti Liberci to bylo hratelné na body. Bohužel opět byl největší problém v hlavách. Kluci do toho šli s tím, že to nemůžou vyhrát a prohru třeba jen o pět gólů považovali za dobrý výsledek. Kromě Stacha vůbec nebojovali, nechtěli, od úvodních minut to bylo hrozně odevzdané a nejvíc to bylo vidět v obraně. Dále si v útoku vůbec nevyhovíme. Máme špatný pohyb hráčů bez míče, nereagujeme na pohyb hráčů s míčem. V obraně nám dělá problém přebírání pivota a naivně bráníme i hráče s míčem. Ve většině případů se o něho kluci opřou a nezajímá je ruka s míčem, klasický alibismus, mám ho, ale prakticky nemám... Některé hráče navíc začátek jara nezastihl v nejlepší sportovní formě, ale nechci je tady ještě víc srážet, rozebereme si to na tréninku. Louny mají nejlepší útok v lize a to proti nám bohužel potvrdily.

Utkání s přehledem odřídili rozhodčí Roman Smékal a Jaroslav Lorenc.

Teď nás čeká série utkání proti družstvům ze středu tabulky. Musíme zabrat a vybojovat nějaké body, jinak to bude zralé na "Hřebík ven" .

Po utkání sami kluci přišli, že dva tréninky týdně je málo. To říkám už od přechodu do starších žáků, ale bohužel máme omezené kapacity v hale. Každopádně je to v jednání, i kdybychom měli chodit na venkovní hřiště za školu.