oddíl házené | přípravka

Sokol Bělá / přípravka / články / Turnaj přípravky - Bělá pod Bezdězem 31.5. 2015

téma: přípravka | autor: Švícko | datum: pondělí 1.6.2015 | zobrazeno: 2014x

Turnaj přípravky - Bělá pod Bezdězem 31.5. 2015

Sokol Bělá III

V neděli 31.5. jsme pořádali turnaj připravek v miniházené. Hrálo se 1x 10 minut + nájezdy každý s každým.

Účastníci: Kolín, Kutná Hora, AŠ Mladá Boleslav, Bělá I, Bělá II, Bělá III

Bělá I : Zumr, Zurmová, Pekař, Dýčková, Stoklásková, Pecová, Loukotka, Záhůrský

Bělá II : Lohinová, Beranová, Erbanová, Urbánek, Lingler, Šertlerová, Hríb

Děkuji Magdě Foltýnové, která mi pomohla s družstvem II, dále pak paní Gülové a Šertlerové za dobroty pro děti a hrstce jedinců za pomoc s organizací turnaje.
Momentálně máme tři týdny pauzu a 20.6. se zúčastníme turnaje v Kolíně, kterým ukončíme letošní sezónu. Rozlučka se sezónou proběhne 26.6. za halou, čas ještě upřesním.

ZUZKA ZUMROVÁ

Článek ještě doplňuji o komentář trenéra družstva Bělé III Jirky Šídla st.

Děti, které hrály za družstvo Bělé III, trénují s minižáky, ale věkově jsou to ještě hráči přípravky.

Sestava Bělé III : Lukáš Fiala, Filip Kettner, Bianka Hradiská, Adam Hradiský, Matyáš Heinsch, Jakub Šídlo

V této věkové kategorii se výsledky nepočítají . Přesto děti šly do každého zápasu s úmyslem vyhrát. Musím všechny pochválit za příkladné nasazení. Žádný míč pro ně nebyl předem ztracený. Potěšující byla také skutečnost , že přes nepříznivý los ( tří zápasy po sobě !) vydržely se silami. Naopak v pauzách neposeděly.

Hodnocení hráčů

Lukáš - benjamínek týmu si svou bojovností se staršími již teď nezadá. V posledním zápase několikrát krásně prošel po křídle a skóroval.

Bianka - jediná dívka mezi kluky. V obraně se nebojí do vyšších kluků opřít a odbránit. V útoku si musí víc věřit do zakončení, to ale přijde s časem. Ještě jednou se jí musím omluvit za zápas s Kutnou Horou. Nechal jsem se strhnout hrou a zapomněl ji vystřídat.

Filip - na soupeře platila jeho rychlost. Kdy procházel v rychlosti okolo protihráčů a zakončoval. V obraně se nebál bránit i o hlavu větší protihráče.

Adam - začal v brance a i přes to, že je jediný levák v týmu, nechtělo se mi ho dávat do pole. Byl jsem mile překvapen, jak chytal. Při střelbě je potřeba využívat možnosti tří kroků a střílet z pohybu. Že to jde nám ukázal v posledním zápase. Jeho průnik s odklepnutím a následnou střelou byl ukázkový.

Matyáš - věnuje se házené nejkratší dobu, přesto své spoluhráče rychle dohání. V obraně je pro mě již teď nejlepší, dokáže skvěle vypomoci při bránění spoluhráčům, případně za ně zaskočit. Pro střelbu platí to samé jak u Adama. Je třeba při střele udělat pohyb směrem k bráně a střílet z pohybu. To však přijde , o to nemám strach.

Jakub - tahoun týmu. Dvakrát na něj byly ošklivé zákroky, naštěstí bez následků. Občas je nutné krotit ho v útoku a připomenout, že není sám. V obraně nesmí tak často vybíhat, zůstává za ním díra. Přesto svou bojovností na soupeře platí . Často se na něj zaměří a z toho mohou těžit ostatní.

Překvapením pro většinu byly samostatné nájezdy. Někteří se s touto dovednostní disciplínou setkali poprvé. Dva zápasy trvalo, než hráči pochopili, kam si mají nabíhat a brankáři kam mají přihrávat. Poté s tím již nebyl žádný problém.
Z turnaje jsem měl dobrý pocit. Na hráčích (a hráčce) je vidět zlepšení . Určitě jim pomáhá , že startují o kategorii výš, kde jsou na ně kladeny větší nároky. Ještě jeden poznatek z turnaje (doufám že to nebyla vyjímka). Nevzpomínám si , že bych viděl, že by si někdo odklepl hned po chycení balónu. Je to neřest, kterou vídám i v kategorii starších žáků. Těžko se to odnaučuje , takže čím dříve tím lépe.

JIŘÍ ŠÍDLO st.

11.5. | 00:00