Ž  Albani, Hána, Šatava

2  Novotný 3x, Albani 2x, Heinl O., Hána, Bernadi, Svoboda

Č  Novotný

D  -

V dohrávce 16. kola jsme poměřili síly s druhým celkem tabulky Handball Jablonec nad Nisou. K utkání jsme bohužel odjížděli v nekompletní sestavě, když chyběli brankáři Hubený (zranění) a Dvořák Tomáš (osobní důvody), do pole pak Sommer (zranění), Knotek (osobní důvody), Dvořák Mates (práce) a Piešťanský (nemoc). I přes poměrně citelné oslabení jsme odjížděli do Jablonec s cílem navázat na výkon z utkání s Prahou 4 a pokusit se bodovat, i když jsme tušili, že to bude velice těžké.

Jako již tradičně ve „venkovních“ utkáních se nám nepovedl začátek. Šance jsme si vypracovali, ale díky laxnímu zakončení jsme prohrávali v 5. minutě 4:0! Po oddechovém čase jsme postupně snižovali vedení soupeře především díky Šírkovi, který se prosazoval z větší vzdálenosti. V 10. minutě snižoval na 4:3, v 16. minutě snižoval na 7:6 ze sedmičky Dohnal a ve 22. minutě vyrovnával opět ze sedmičky Švec na 9:9. Až do konce poločasu bylo skóre vyrovnané. Na obou stranách bylo k vidění několik nepřesností, které pramenily z poměrně tvrdých obran, přes které se útočníci velice těžko prosazovali. Nám se dařila střelba z větší vzdálenosti především díky Šírkovi, naopak soupeř se prosazoval hlavně s postu křídel.

Vstup do druhé poloviny utkání se nám celkem povedl. Obě družstva svou taktiku příliš nezměnila, takže se jednalo především o boj o každý balón, každou branku. Ve 45. minutě snižoval Míka na 18:17 a tím držel naše šance na bodový zisk poměrně vysoko. Bohužel v posledních patnácti minutách jsme předvedli kolaps, s kterým by si ani primář Sova neporadil. I přes to, že jsme hráli přesilovku, jsme začali v útoku kupit chybu za chybou a ty náš soupeř nemilosrdně trestal z trháků. Během osmi minut bylo o utkání rozhodnuto, protože Pragováci šňůrou sedmi branek odskočili na 25:17 a tím nám uštědřil tvrdé KO. Zbytek utkání jsme vyloženě odchodili a pokazili si tak svůj poměrně dobrý výkon z celého utkání. Konečné skóre 30:20 je pro naše družstvo poměrně přísné, protože až do 45. minuty jsme byli ve hře o body. Domácí celek si za svůj výkon hlavně v závěru utkání oba body zasloužil, a poskočil tak do čela druholigové tabulky.

V našem dresu se výjimečně střelecky nedařilo tradičním oporám Opustilovi, Švecovi a Dohnalovi, ale ty zastoupili Šírek s Míkou. Především Šírek v prvním poločase působil jako slavný kanonýr Javůrek. Na obou stranách předváděli parádní výkony oba brankáři Renza a jablonecký Hlinka. Pochválit můžeme i na křídlech hrající Primuse a Myšáka. Bohužel nás stále trápí špatná obrana, ve které předvádíme chvílemi žalostné výkony. Důkazem toho je, že jablonecký střelec Heinl vstřelil ve druhém poločase 8 branek a naši obránci k němu ani jednou nepřistoupili, aby mu jeho střeleckou pozici alespoň znepříjemnili.

Utkání se hrálo před cca 80 diváky, rozhodčími byli pánové Lorenc a Motl.