Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá p.B. - SKP Pardubice 29:21 (15:9)

téma: muži | autor: Švícko | datum: úterý 7.4.2009 | zobrazeno: 1265x

Sokol Bělá p.B. - SKP Pardubice 29:21 (15:9)

Obrana Sokola Bělá.

Oproti zápasu v podzimní části proti nám nastoupilo družstvo Pardubic v poměrně oslabené sestavě. V našem mužstvu šel do zápasu s velkým sebezapřením brankář Kabátník, který si poranil koleno při mimosportovní aktivitě. V týdnu se tak snažili naši funkcionáři narychlo dotáhnout do úspěšného konce přestup boleslavského gólmana Karla Martínka, ale jejich snaha ztroskotala na legislativě
svazu házené.
Úvod zápasu se nám velmi vyvedl. Pozorně jsme bránili, a když už nějaká střela prošla, tak si s ní dokázal brankář Kabátník poradit. Našemu soupeři se podařilo vstřelit první gól až v 9. minutě. Ve 13. minutě už to bylo 7:2. Poté jsme trošku, k nelibosti Petra Bartoně, polevili a přizpůsobili jsme se hře soupeře, na což o poločase trenér důrazně upozornil.
Do druhého poločasu jsme nastoupili opět plně koncentrovaní a když Hrubý zvyšoval ve 43. minutě na 22:13, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Na hřiště se dostali i hráči ze širšího kádru, kteří v minulém kole na Slávii nedostali na hřišti moc prostoru ukázat, co v nich je. Zápas se dohrál v pohodovém tempu a Pardubice už chvílemi působili odevzdaným dojmem. Připsali jsme si tak další důležité dva body a náš cíl skončit do 3. místa zůstává nadále reálný.
V dnešním utkání se nám dařil rychlý přechod do protiútoku z druhé vlny, tradičně na výbornou fungovala spolupráce Aleše Stacha s Hrubým, po sehrání rychlé lajny výborně využíval volného prostoru na pravém křídle Knotek. V útoku na postavenou obranu je stále co zlepšovat. Zahodili jsme i několik vyložených šancí, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí.
Pochvalu zaslouží Jirka Kabátník, který toho se zraněnou nohou pochytal víc než dost. S velkou chutí hrál tentokrát nejlepší střelec utkání Aleš Stach, zlepšenou formu potvrdil Láďa Hrubý. Své si odehrál Švec s Kubíčkem, na pravém křídle zazářil Knotek. Ostatní zapadli spíše do průměru.

Trenér Petr Bartoň k utkání : "Pochválit bych chtěl jmenovitě Kabátníka za výkon i za odvahu nastoupit, dále pak Kubíčka, Švece, Hrubého, Aleše Stacha a Bajtalona, kterému se sice nedaří střelecky, ale herně odehrál kvalitní utkání. Ostatní se jim bohužel dnešním výkonem nepřiblížili. Naše vítězství bylo zasloužené i když chvílemi jsme se přizpůsobili hře soupeře. Jakmile jsme hráli svoji házenou, nebylo co řešit."