Sokol Bělá / muži / články / HC Kolín - TJ Sokol Bělá 32:17 /13:9/

téma: muži | autor: Švícko | datum: pondělí 9.3.2009 | zobrazeno: 1191x

HC Kolín - TJ Sokol Bělá 32:17 /13:9/

Bez trenéra Petra Bartoně, který měl pracovní povinnosti, zato s takřka nejsilnější sestavou jsme odjížděli do Ledče nad Sázavou s přáním bodovat.
Už od začátku zápasu bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Kolín se do nás pustil s plnou vervou a na jeho hráčích bylo vidět velké odhodlání i velký hlad po vítězství. Nám se až do 21. minuty, kdy byl stav 8:8, dařilo držet krok. Do poločasu se však našemu soupeři podařilo odskočit na rozdíl 4 gólů. Naše předváděná hra byla jedním slovem hrozná. V obraně se nám nedařilo. Zejména na levé straně kolem Švece to byl často pěkný "průchoďák". V útoku jsme si nevěděli rady s tvrdou obranou.
O poločasové pauze asistent Netrval poukazoval na naše chyby. Vše jsme si vyříkali a odcházeli jsme na hřiště s odhodláním otočit vývoj zápasu v náš prospěch.
Místo očekávaného obratu jsme však nezachytili nástup domácích do druhého poločasu a ve 34. minutě už to bylo 17:10. Nadšeně hrající soupeř nás přehrával ve všech herních činnostech, ale do očí bijící rozdíl byl především v bojovnosti. Rozdíl ve skóre se pořád zvyšoval v náš neprospěch. Ve 43.minutě svítilo na ukazateli už hrozivých 23:12 a bylo v podstatě po zápase. Možnost tak dostali všichni hráči z lavičky a my už jsme dohrávali utkání povětšinou s "hlavama dole". Ke konci zápasu už domácí na vlně euforie chodili i ve čtyrech lidech do trháku.
Vítězství Kolína bylo naprosto zasloužené. Na rozdíl od nás byla na jeho hráčích vidět daleko větší vůle po vítězství. Dále nás převišovali lepší, důraznější obranou a větší bojovností. Vyzdvihnout nutno taky výkon brankáře, který nám pochytal spoustu šancí a ještě si dokázal dobře postavit bránu(viz. 8 nastřelených tyčí-ale v tom to nebylo!!).Někteří z nás chvílemi budili dojem, že si snad přijeli zaběhat, zastřílet na bránu a hlavně se nedostat do kontaktu s obranou a pozor abych neupadnul...
Pravdou je, že to byl jeden z nejhorších výkonů, ne-li nejhorší, této generace hráčů v mužské kategorii, ale jeden nepovedený zápas nedělá obraz celé sezóny. Je potřeba se hecnout, začít sám u sebe a už třeba sobotním výkonem proti Havlíčkovu Brodu dát zapomenout na tuto blamáž.
Asistent Netrval k zápasu: "Před zápasem jsem hráče upozorňoval na to, že minulý rok jsme tady prohráli hrozným způsobem a že Kolín je nepříjemné mužstvo, na které se nám špatně hraje, protože má agresivní obranu. Nabádal jsem hráče, že oni mají kompaktní mužstvo, že se nám tady bude hrát špatně. Začátek zápasu byl vcelku dobrý, drželi jsme se. O naší porážce rozhodlo hlavně větší nasazení domácích, Kolín měl větší chuť vyhrát. My jsme nedávali šance, špatně jsme bránili, nebyl hráč, který by to vzal na sebe a strhnul by i ostatní. Neviděl jsem týmovou hru a většina hráčů si myslela, že to bude lehký zápas. Já jsem však tušil, že to bude daleko težší mač, než doma proti Dukle. Trochu bych viděl chybu i u sebe. I přes velkou snahu se mi nepodařilo dostatečně namotivovat hráče. Myslím si, že kdyby byl s mužstvem Petr Bartoň, tak se určitě tolik neprohraje, nebo se vůbec neprohraje".