Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá p.B. - Chemička Ústí n.L. 30:26 /14:10/

téma: muži | autor: Švícko | datum: úterý 3.3.2009 | zobrazeno: 1153x

Sokol Bělá p.B. - Chemička Ústí n.L. 30:26 /14:10/

Ve 13. kole druhé ligy jsme v domácím prostředí potvrdili roli mírného favorita a porazili jsme Chemičku Ústí o 4 góly.
Před tímto zápasem musel trenér Bartoň řešit omluvenky dvou hráčů ze základní sestavy. Kubíček absentoval z rodinných důvodů a pivotman Hrubý má zdravotní potíže. Zato už mohl počítat s Paulusem a hostujícím Tomášem Houškou.
Vstup do utkání se nám povedl, v sedmé minutě byl stav 4:1. Poté jsme zejména v obraně polevili a ve dvanácté minutě jsme prohrávali 4:5. Trenér Bartoň na lavičce zvýšil hlas a evidentně to zabralo. Sedmigólovou šňůrou jsme dali jasně najevo, že chceme v tomto zápase zvítězit. Soupeř se ale nevzdával a ještě do poločasu skorigoval na hratelných 14:10. O přestávce trenér apeloval na naši netrpělivost v obraně a nabádal nás k rychlému přechodu do protiútoku z druhé vlny.
Úvod druhého poločasu byl vyrovnaný, obě mužstva střílela góly rovným dílem a až do 53. minuty, kdy Knotek zvyšoval na 27:21, nebylo o výsledku rozhodnuto. Ústí se ještě v závěru pokusilo třemi rychlými góly utkání zdramatizovat, ale brankář Kabátník předvedl několik skvělých zákroků a vítězství jsme si už pohlídali. Tečku za zápasem udělal proměněnou sedmičkou nezmar Lingler, kterému gratulujeme k třicátému gólu...
Na našem vítězství mají lví podíl Švec a Aleš Stach, kteří se nebáli vzít zodpovědnost v útoku na sebe, a již zmiňovaný brankář Kabatník, který nás zejména v závěru několikrát podržel a nedovolil soupeři trestat naše chyby. Pochvalu dále zaslouží levá křídla Bajtalon a Tomáš Houška, kteří nebojácně pronikali soupeřovou obranou. V bránění byl tradičně nesmlouvavý Petr Stach a také Tošovský alias bělský Igor Vori, který obstojně zastoupil Hrubého. U soupeře zaujal svým výkonem Vojtěch Srba, který s úspěchem vystřídal kromě pivota a brankáře snad všechny posty a zejména na levém křídle si vycvičil naše obránce.
Trenér Petr Bartoň k utkání řekl: "Jsem rád za vítězství, ale mrzí mě, že zápas odtáhli především starší hráči a nepřidali se k nim další. Zejména od Hofty jsem čekal víc. V obraně se nám nedařilo v souboji jeden na jednoho, na což se při tréninku zaměřujeme."
Zvláštní poděkování patří našim fanouškům, kteří opět dorazili v hojném počtu a vytvořili nám báječnou atmosféru!