Sokol Bělá / muži / články / Povinná výhra na závěr.

téma: muži | autor: Hrubas | datum: středa 26.11.2008 | zobrazeno: 1242x

Povinná výhra na závěr.

Utkání Sokol Bělá - Šroubárna Žatec.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem - TJ Šroubárna Žatec 27:23 (15:6)
V posledním podzimním kole jsme přivítali ve své hale beznadějně poslední tým tabulky, který doposud ještě nezískal ani bod. Kádr našeho družstva nebyl kompletní, když chyběli Hofta, Picek, Krucký, Tošovský a Knotek, ale i přesto bylo naším jednoznačným cílem plně bodovat a udržet tím kontakt s horní polovinou tabulky.

Úvod utkání byl z naší strany až zbytečně opatrný, naši hráči spíše očekávali, co nováček soutěže předvede. Po úvodní poměrně vyrovnané desetiminutovce jsme začali mít navrch a vytvářeli si postupně mírné vedení. Ještě v 16. minutě byl stav 9:6, ale to bylo spíše díky přísnějším rozhodčím, kteří trestali domácí hráče sedmimetrovými hody za zcela běžné fauly. Ovšem v posledních 12. minutách prvního poločasu na palubovce dominovalo pouze jedno družstvo. Domácí hráči zpřesnili obranu, přes kterou se hosté prakticky neprosadili a zakončovali z nepřipravených pozic. Domácí hráči pak snadno zakončovali z rychlých protiútoků, nebo střelbou z dálky, ve které dominoval Petr Stach. Ve druhém poločase začali hrát domácí hráči spíše pro diváky, což se dařilo a předvedli několik pěkných akcí, ovšem neproměňovali vyložené šance. Ještě v 51. minutě byl stav 25:16, čímž bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Poté však domácí hráči přestali úplně hrát, neproměnili ani ty nejvyloženější šance a dovolili tak hráčům hostí snížit především z rychlých protiútoků na konečných 27:23. Poslední desetiminutovku domácí prohráli 2:7, což pokazilo celkový dojem z utkání.
Naše výhra byla naprosto zasloužená, a i když jsme podali jednoznačně nejslabší podzimní výkon, tak jsme dokázali zvítězit. Přehrávali jsme soupeře jak v obraně, tak i v útoku. V dresu hostí se dokázal prosadit pouze Bílek, který zakončoval rychlé protiútoky, a brankáři Vávra a Bechyňský, kteří dokázali zlikvidovat mnoho vyložených šancí domácích. V dresu Bělé se střelecky prosadil Petr Stach, kterému se dařila střelba z větší vzdálenosti. Solidní utkání odehráli také Kubíček, Aleš Stach a Houška. Naopak zklamáním byl výkon Hrubého, který neproměnil velké množství šancí. Za očekáváním zůstal překvapivě také Švec, který doposud podával velice dobré výkony. Trenér domácích dal velký prostor i hráčům z lavičky, a svým výkonem zaujal především Paulus.

Děkujeme výpravě Žatce za sportovní vystupování. Utkání se obešlo bez záludných faulů a unfair zákroků. Hrálo se pouze před cca 95 diváky, kteří bohužel domů neodcházeli z předvedené hry nadšeni. Rozhodčími byli pánové Vimr a Lízl.