Sokol Bělá / muži / články / Výhra po zlepšeném výkonu ve druhém poločase.

téma: muži | autor: Hrubas | datum: úterý 11.11.2008 | zobrazeno: 1190x

Výhra po zlepšeném výkonu ve druhém poločase.

Utkání Sokol Bělá - Slavia Hradec Králové

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem - HK Slavia Hradec Králové 29:26 /14:14/

Po předchozích dvou porážkách v domácím prostředí chtěli naši hráči konečně bodovat a vzdálit se tak od sestupových příček, které se nebezpečně přiblížily. Ovšem vzájemná utkání s hradeckou Slavií jsou vždy vyrovnaná, a tak naše družstvo nečekal jednoduchý úkol. V bělském dresu chyběli zraněný Antonín Tošovský, Dan Picek a distancovaný Vladimír Hrubý, který má zároveň i zdravotní problémy. V dresu hostí chyběl především zraněný Bednář.

Úvod utkání byl z obou stran poměrně opatrný. Obě družstva se snažila především neinkasovat, a proto se soustředila hlavně na důraznou obranu. Až do 18. minuty byl stav utkání naprosto vyrovnaný, ale od této chvíle začali mít hráči hostí mírně navrch. Střelecky se dařilo Michajlíkovi a Kořínkovi, kteří dělali bělské obraně velké problémy, a hlavně jejich zásluhou se Hradec dostal ve 20. minutě do dvoubrankového vedení 10:12. Ovšem domácímu trenérovi se podařil skvělý tak, když poslal na hřiště hbitého Femiaka, který do poločasu vstřelil tři branky a držel tím domácí celek ve hře. Hlavně díky jeho střelecké potenci se odcházelo do šaten za nerozhodného stavu 14:14.
V úvodu druhé části byla hra stále vyrovnaná, ale po úvodní pětiminutovce začali mít mírně navrch tentokrát domácí hráči, kteří zpřesnili především střed obrany, kde dobře pracovali především bratři Stachové. Díky kvalitní obraně se začal dařit i rychlý přechod do útoku a tak si domácí hráči pomalu začali vytvářet rozhodující náskok, který byl v 50. minutě pětigólový 27:22. Hráči Slavie se ovšem s tímto nepříznivým výsledkem nechtěli smířit a začali hrát na riziko. Tento tah se z části dařil, když domácí neproměnili několik vyložených šancí a tím dostali soupeře do hry. Drama ovšem nepřipustil Kubíček, který minutu před koncem zvyšoval na konečných 29:26 a ukončil tím i veškerou snahu soupeře o zdramatizování závěru utkání.
K vidění bylo vyrovnané a napínavé utkání, které se muselo divákům určitě líbit. O vítězství domácích hráčů rozhodla především zlepšená obrana a hra ve druhém poločase, když na nich byla vidět větší chuť po vítězství. V dresu hostí se střelecky prosadili zkušení Michajlík, Kořínek a Věcek, zároveň velmi dobrý výkon podal i brankář Hubáček.
Domácí družstvo musíme pochválit na bojovnost a nasazení ve druhém poločase. V obraně velice dobře pracovali bratři Stachové a nezvykle i Švec. Střelecky i herně se dařilo dvojici Švec, Kubíček, kteří táhli družstvo za vítězstvím jejich parádním výkonem. Těší to hlavně u Kubíčka, který se v posledních několika utkáních herně trápil. Nesmíme zároveň opomenout výkony Aleše Stacha a Femiaka, který dělal svým pohybem soupeři veliké problémy. Bohužel stále se nedaří Hoftovi, který má potenciál, ale střelecky se zatím trápí. Lepší utkání pamatuje i Houška. Pěkný kousek se povedl Paulusovi, který v rozhodujících okamžicích utkání při vlastním oslabení před rozehráním devítimetrového hodu předvedl neopakovatelné bloudění po hřišti, a ukrojil tím z našeho trestu dobrých dvacet vteřin.

Děkujeme výpravě Slavie za sportovní vystupování. Utkání se obešlo bez záludných faulů a unfair zákroků. Hrálo se před cca 170 diváky, kteří určitě odcházeli domů spokojeni. Rozhodcovská dvojice Semerád, Vlk nijak neoslnila, když předvedla několik nepřesností.