Sokol Bělá / muži / články / V dramatickém utkání šťastnější domácí

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 13.10.2008 | zobrazeno: 1247x

V dramatickém utkání šťastnější domácí

SKP Pardubice - TJ Sokol Bělá 24:22 /10:9/
V šestém kole II. ligy jsme zajížděli do Heřmanova Městce, kde hraje svá domácí utkání tým SKP Pardubice. Jedná se o zkušený tým, který se před sezónou posílil o bývalého reprezentanta Vtípila a ligového hráče Bakaláře, a proto se zařadil mezi horké kandidáty na postup do I. ligy.
K utkání jsme nastoupili v poměrně kombinované sestavě. Z různých důvodů chyběli Tošovský, Netrval, Houška, Knotek a Picek. Naopak se po dlouhodobém zranění do sestavy vrátil Bajtalon.
Do utkání jsme vstupovali s cílem bodovat a napravit tak zbytečnou ztrátu z minulého zápasu, ve kterém jsme doma podlehli pražské Slávii.
Vstup do utkání se nám poměrně podařil. Drželi jsme se soupeřem krok hlavně díky velice dobré obraně, kterou navíc svými zákroky podporoval brankář Renza. Bohužel v útoku jsme naráželi na pozornou obranu soupeře, kterou jsme velice těžko překonávali a tak jsme se prosazovali spíše z rychlých protiútoků. Po vyrovnané úvodní čtvrthodince jsme si přesto vypracovali dvoubrankové vedení, když Aleš Stach proměnil sedmimetrový hod a zvýšil tak na 4:6. Toto vedení jsme udržovali až do závěrečné pětiminutovky, ve které jsme si ale vybrali slabší chvilku, a dovolili tak soupeři otočit skóre brankami Bakaláře na poločasových 10:9 pro perníkáře.
Vstup do druhého poločasu se nám moc nepovedl. Neustále jsme dotahovali jedno až dvoubrankové vedení domácích. To se nám podařilo a v 51. minutě jsme se dostali střelou Švece opět do vedení. V této chvíli jsme si bohužel vybrali i hodně smůly. Dvakrát jsme trefili pouze brankovou konstrukci a neproměnili náskok ze šestky. Toho zkušený soupeř dokonale využil a v 56. minutě zvyšoval Minaříkem na 21:19. V závěrečné pětiminutovce už jsme hráli vabank, což se málem podařilo. Bohužel, do této doby velice přesní rozhodčí několikrát zachybovali a nevyloučili domácí hráče za zákroky do obličeje. Drama odmítl v poslední minutě Hrubý, který ze sedmimetrového hodu zkusil pověstný Kuchtyho oblouk, ale neuspěl.
K vidění bylo velice kvalitní a dramatické utkání, ve kterém zvítězilo spíše šťastnější družstvo. Na obou stranách pracovala velice dobře obrana, skvělé zákroky předváděli brankáři Kabátník, Renza a pardubický Skalický. V domácím dresu se střelecky dařilo Vtípilovi a Faltejskovi, dobré utkání odehrál i zkušený Bakalář. V dresu Bělé zářil Aleš Stach a ve druhém poločase střelec Standa Švec. Svůj standard odehrál i Hrubý, příjemně překvapil také navrátilec Bajtalon na kterém byla vidět veliká chuť do hry. I přes nepříznivý výsledek lze hráče Bělé pochválit za velikou bojovnost a předvedenou hru, která je jistým příslibem do dalších těžkých utkání.
Je také potřeba zmínit, že se utkání hrálo sice tvrdě, ale férově, bez záludných faulů a nesportovního chování.
Utkání se hrálo před velmi slabou návštěvou pouhých 35 diváků. Rozhodcovská dvojice Vaněček, Kábrt předvedla poměrně dobrý výkon. Škoda jen té poslední pětiminutovky, kdy přála spíše domácím hráčům.