Sokol Bělá / muži / články / První prohra!

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 6.10.2008 | zobrazeno: 1246x

První prohra!

Momentka z utkání Sokol Bělá - Slavia Praha

TJ Sokol Bělá p.B. - HK Slavia Praha 25:29 /10:13/
Ve druhém domácím utkání tentokrát nestačilo družstvo mužů na celek HK Slavia Praha a ztratilo tím první druholigové body.

Domácí do utkání vstupovali s cílem bodovat a pokračovat tak ve vítězné sérii, ovšem byli si vědomi toho, že je nečeká lehké utkání. V bělské sestavě chyběli hráči Vojtěch Kuchta, Ondřej Bajtalon, Antonín Tošovský a Tomáš Houška, ale po menší odmlce nastoupil Dan Picek.

Úvod utkání byl velice vyrovnaný. Na obou stranách fungovala velice dobře obrana, se kterou měli střelci poměrně velké starosti a tak ve 13. minutě byl stav utkání 6:5 pro Bělou. To bylo ale naposled, kdy byli domácí hráči ve vedení. Hosté pokračovali ve velice dobré obraně, kterou nutili domácí hráče k chybám, které pak trestali z rychlých protiútoků a tím si pomalu vytvořili až čtyřbrankové vedení.
Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči velice dobře, když během tří minut vymazali vedení Slavie brankami Petra Stacha a Švece (13:14). Bohužel ale následovaly tři technické chyby, které hosté potrestali z rychlého protiútoku a tím odrazili odpor domácích. Hráči Bělé se i nadále těžko prosazovali přes kvalitní obranu sešívaných, a když už se dostali do vyložené šance, tak nedokázali překonat skvělého brankáře Šípala. Trenér domácích se snažil s utkáním ještě něco udělat, když prostřídal sestavu, ale efekt byl spíše opačný. Deset minut před koncem utkání svítil na ukazateli hrozivý stav 20:29. Domácí hráči se však nevzdali a nakonec korigovali skóre na konečných 25:29.

Vítězství sešívaných bylo zcela zasloužené, když jim velice dobře pracovala obrana, za kterou předvedl dobrý výkon brankář Šípal. Střelecky se prosadily opory Faycal a Zima, ke kterým se přidal dobrým výkonem na křídle hrající Tůma.
V domácím dresu se střelecky prosadilo duo Švec a Hrubý, ovšem zbytek týmu zaostal za očekáváním. Střelecky se stále trápí Kubíček, který ovšem nemá lehkou úlohu, když si zvyká na post spojky. V obraně Bělé to tentokrát poměrně skřípalo, když nedokázala ubránit hlavně křídla sešívaných. Celkově se jednalo o smolné utkání, ve kterém domácí zahodili velké množství brankových příležitostí, naopak Slavii „tam spadlo“ skoro všechno, a tak si odváží cenné dva body. Je také potřeba zmínit, že se utkání hrálo férově a oba soupeři se nedopouštěli záludných faulů. Tímto děkujeme výpravě Slavie Praha za pěkné a korektní utkání.

Utkání se hrálo v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem před pěknou návštěvou cca 145 diváků. Rozhodcovská dvojice Dolejší, Dostál předvedla opravdu tragický výkon. Zejména druhý jmenovaný si své vystoupení nedá za rámeček, když kupil chybu za chybou a tím pokazil jinak pěkné utkání.