Sokol Bělá / muži / články / Vítězství se zrodilo díky kvalitní obraně.

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 29.9.2008 | zobrazeno: 1178x

Vítězství se zrodilo díky kvalitní obraně.

Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Sokol Bělá 22:24 /9:11/
V rámci čtvrtého kola II. ligy nastoupilo naše družstvo mužů v havlíčkobrodské sportovní hale proti domácí Jiskře. Podle dosavadních výsledků bylo naše mužstvo pasováno do role favorita, ale hráči i realizační tým si byli vědomi síly soupeře a tak odjížděli k utkání s určitým respektem.

K utkání jsme odjížděli bez Dana Picka, dlouhodobě zraněného Bajtalona a mladoboleslavského dua Kuchta – Houška. Vojta Kuchta se omluvil ráno před odjezdem, že je nemocný, Tomáš Houška nemohl nastoupit z důvodu kázeňského trestu v mateřském oddíle AŠ MB. Z tohoto důvodu byl povolán „z pražských záloh“ Pavel Femiak. I přes menší problémy se sestavou byl cíl jednoznačný, a to bodovat a pokračovat tak ve vítězné sérii.

Začátek utkání se nám poměrně povedl, když jsme si v první desetiminutovce vytvořili vedení 2:5. Vycházeli jsme z pozorné obrany, která sice dělala soupeři veliké problémy, ale opět jsme si neodpustili velké množství technických chyb, díky kterým se soupeři během dalších pěti minut podařilo vyrovnat na 5:5 a v 15. minutě se začínalo od začátku. Průběh druhé poloviny prvního poločasu byl ale naprosto stejný. Naši hráči si pracně vybudovali do 20. minuty vedení 6:10, aby se o něj svými chybami opět připravili 9:10. Těsně před poločasem upravil výsledek na 9:11 Švec.
V úvodu druhého poločasu bylo utkání vyrovnané, když na obou stranách předváděli výborné výkony především brankáři Dočkal a Kabátník. Utkání se začalo lámat po 40. minutě, když jsme ještě zlepšili spolupráci v obraně a v útoku jsme proměnili alespoň nějaké šance. Bohužel jsme v tuto dobu přišli o Tondu Tošovského, který se zranil a bude chybět minimálně půl roku! V padesáté minutě svítil na ukazateli stav 15:21 a tím bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Domácím se však podařilo konečný výsledek zkorigovat, když v poslední minutě vstřelili dvě branky, ale na víc to nestačilo. A tak si odvážíme z Havlíčkova Brodu draze vykoupené dva body.

Naše výhra se nerodila vůbec jednoduše, celé družstvo sice výborně bránilo, skvěle chytal brankář Kabátník, ale na druhé straně jsme v útočné fázi předvedli obrovské množství technických chyb, které držely soupeře v utkání. Střelecky táhl družstvo tentokrát Aleš Stach, ve velmi dobrém světle se ukázal opět Krucký a Petr Stach. Naopak v zahazování vyložených šancí dominoval Hrubý, kterému zdatně sekundoval Kubíček. Sobotní výkon si za rámeček nedá ani Švec, který chtěl vše dohnat v poslední minutě, když předvedl akci „já proti všem“. Dopadlo to podle očekávání. Odevzdal balón a ještě jsme inkasovali. Do utkání promluvil i „zodpovědný“ vedoucí Krouský, který si vzal Time-out zrovna v čase, když se Švec snažil zakončit náskok na šestce. Utkání se našemu týmu sice moc nepodařilo, ale i přesto jsme dokázali zvítězit. Není umění vyhrávat, když se daří, ale zvítězit, když se nedaří, to je kumšt.
V domácím dresu lze vyzdvihnout výkon obou brankářů, kteří opravdu skvěle zachytali! Prosadit se dokázal ještě Matějů, autor pěti branek. Bohužel si ale domácí neodpustili v obraně několik opravdu ošklivých zákroků zezadu při střelbě, které navíc rozhodčí trestali jen sporadicky.

Utkání se hrálo před cca 50 diváky, rozhodcovská dvojce Artl, Černý podala spíše průměrný výkon.