oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Začíná nová sezóna 2008/09

téma: muži | autor: Hrubas | datum: středa 3.9.2008 | zobrazeno: 1067x

Začíná nová sezóna 2008/09

Tuto neděli vstoupí naše družstvo mužů do další, již jedenácté, druholigové sezóny utkáním s týmem SCM Dukla Praha. Před tímto utkáním bychom vás rádi informovali o novinkách pro novou sezónu.

Severovýchodní skupina II. ligy, ve které bude nastupovat i náš celek, prošla poměrně velkými změnami v podobě složení družstev. Ze soutěže sestoupily bohužel celky Handball Liberec a TJ Jiskra Mimoň. Navíc celek TJ Chodov Praha byl přeřazen do jihozápadní skupiny. Naopak náš tým čekají další neoblíbené výlety na sever Čech. Z první ligy sestoupil celek HK Chomutov a z divizí postoupila družstva Hazená Žatec a TJ Slavia Hradec Králové. Toto jsou pro hráče jistě nepříjemné změny z důvodu cestování, ale naopak, fanoušci se mohou těšit na daleko vyrovnanější a kvalitnější soutěž, protože v soutěži bude hrát nezvykle mnoho hráčů, kteří mají extraligové zkušenosti. V hradecké Slávii nastupují hráči Michajlík, Kořínek, Věcek, v Lounech Tancoš, Brecko, Šálek a Sochor, v Chomutově Šopejstal a Vaněk, v pražské Slavii Zima, v Pardubicích Vtípil, v Ústí nad Labem Srba, Štarha, Sýkora a Čepelák, v Jablonci Mrklas, v Kolíně Pokorný a v našem celku Hrubý. Jedná se většinou o velice zkušené borce a tak bude k vidění jistě kvalitní házená. Další novinkou je vznik nových internetových stránek http://www.druhaligahazene.wz.cz, které informují o dění v této soutěži.

No a podívejme se na náš tým, ve kterém došlo také k velkému množství změn. Tou hlavní a nejzásadnější změnou je návrat bývalého hráče Petra Bartoně na post trenéra. Do kádru se vrací Vladimír Hrubý, který ukončil hostování v extraligovém Jičíně a Petr Stach, který se vrací po dvouleté pauze. Dalšími posilami jsou mladí nadějní hráči mladoboleslavské Autoškody Kuchta, který nastupuje převážně na střední spojce a Houška, který hraje na levém křídle. Tito dva hráči se ukázali v přípravných utkáních v dobrém světle a tak doufejme, že v podobných výkonech budou nadále pokračovat. Bohužel došlo i k odchodům. Do extraligových Lovosic odešel na roční hostování Vaněk a hodně nejistý je i start brankáře Dvořáka.

Letní příprava byla pro naše družstvo poměrně nezvyklá. K dispozici jsme měli plně funkční městskou sportovní halu, kde jsme se povětšinou připravovali na novou sezónu pod vedením trenéra Petra Bartoně. Příprava byla zaměřena především na souhru a zapracování nových tváři do sestavy. Odehráli jsme tři přípravná utkání, ve kterých se nám bohužel výsledkově nedařilo, což mohlo být zapříčiněno i tím, že trenér hledal optimální sestavu. Navíc jsme se ani k jednomu utkání nesešli v kompletním složení. Přesto mohou výsledky i předvedená hra ledacos napovědět.
Sokol Bělá – ESV Pirna 21:32 /15:17/
Sokol Bělá – SCM Dukla Praha 29:30 /17:13/
ELP Jablonec – Sokol Bělá 28:27 /13:12, 24:24/ - 1.kolo ČP

Jak už zde bylo zmíněno, poprvé budeme mít k dispozici plně funkční městskou sportovní halu v Bělé pod Bezdězem. Tato hala nám nabízí skvělé zázemí po všech stránkách, proto doufáme, že se to odrazí pozitivně i na předvedené hře a výsledcích.
A s jakým cílem vstupuje naše družstvo mužů do nové sezóny? Určitě umístit se lépe než v loňské sezóně, kdy bylo konečné páté místo spíše zklamáním, předvádět atraktivní házenou svým fanouškům, protože dalším cílem je zvýšit návštěvnost diváků na domácích utkáních. Toho bychom chtěli dosáhnout nejen předvedenou hrou, ale jsou připraveny i další novinky. Tou hlavní je změna času pro domácí utkání. Hracím časem pro tuto sezónu je sobota od 17:00 hodin. Dále připravujeme i přestávkový program, jehož součástí bude tombola a soutěže. Doufáme, že tyto změny přivedou naše fanoušky zpět do hlediště, kde nám vytvoří opět bouřlivou kulisu.
Tak uvidíme, stačí jen popřát hodně štěstí a dobrou trefu.

středa 25.9.2024 | autor: Švícko

muži - Z utkání 2. kola Českého poháru mužů v Náchodě jsme se omluvili. Z důvodu malého počtu hráčů, kteří pracují na směny, jsme do Náchoda neodcestovali ( hrát se mělo v pracovní den ) a odehrání v náhradním termínu jsme odmítli.

Liberec handball

Hurta Tomáš (15)

Jeřábková Lenka (14)

Nguyen Long (12)