oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Konec v Českém poháru: ELP Jablonec - Sokol Bělá 28:27pp (24:24, 13:12)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 1.9.2008 | zobrazeno: 1092x

Konec v Českém poháru: ELP Jablonec - Sokol Bělá 28:27pp (24:24, 13:12)

Naše družstvo mužů neuspělo v prvním kole českého poháru, když podlehlo v prodloužení celku ELP Jablonec.
K utkání jsme odjížděli bez Aleše Stacha, Pauluse, Knotka, Femiaka, Kruckého a Bajtalona. K tomu se při rozcvičení zranil brankář Kabátník a hráč Kuchta a tak jsme nastoupili v poměrně hodně kombinované sestavě. I přesto jsme se chtěli pokusit o postup.
Úvod utkání nám vyšel dobře, když jsme se ujali tříbrankového vedení. Bohužel jsme se ale dopustili několika technických chyb, které zkušený soupeř potrestal a srovnal tak stav utkání, které vydrželo vyrovnané až do poločasu s výsledkem 13:12 pro domácí.
Ve druhém poločase se vstup povedl lépe domácím hráčům, kteří si vytvořili čtyřbrankové vedení. Nesložili jsme však zbraně a deset minut před koncem utkání jsme vyrovnali. V závěru utkání si ale domácí opět vytvořili dvoubrankové vedení, když vedli v čase 29:15 o dvě branky 24:22 a měli v držení balón. Ovšem dvakrát školácky chybovali a nám se podařil husarský kousek, když jsme dovedli toto utkání do prodloužení.
V něm se pokračovalo v nastoleném trendu, utkání bylo vyrovnané až do samého konce, a to i přes naše oslabení ve druhém poločase prodloužení o dva hráče za nesportovní chování našeho trenéra Petra Bartoně, který už nevydržel a musel okomentovat výkon rozhodčích. Ti byli poměrně výrazně přísnější na hráče Bělé v průběhu celého utkání a ani v prodloužení tomu nebylo jinak. Petr Bartoň dostal po zásluze červenou kartu. V posledních vteřinách prodloužení jsme se snažili ještě o vyrovnání, ale to se už bohužel nepovedlo a tak do druhého kola postupuje domácí celek Jablonce po výsledku 28:27.
Jak již bylo zmíněno, naše sestava byla značně oslabena, což se výrazně projevilo na naší hře. Navíc byl v prvním poločase utkání vyloučen i Netrval. Trenér dal poměrně velký prostor všem hráčům, aby mohli ukázat své kvality. Velice dobře se předvedl brankář Renza, v poli Kubíček a nezvykle na střední spojce hrající Houška. Své si odehráli Švec a Hrubý. Výkon celého družstva byl ale spíše podprůměrný a to hlavně díky velikému množství technických chyb.
Utkání se hrálo v jablonecké sportovní hale před cca 50 diváky. Rozhodčími byli pánové Semerád a Vlk, kterým se utkání vůbec nepovedlo.
Sestavy a branky:
ELP Jablonec
Hlinka, Kubal - Mrklas 13/4-5, Hlinka R. 7, Jakubec 2, Dědeček 2, Heinl 2, Žák 2, Sluka, Heinl O., Meloun, Holubka, Ziebiker

Sokol Bělá
Renza - Kubíček 8/0-1, Hrubý 6, Houška 5, Švec 3/0-1, Picek 2, Netrval 1, Hofta 1, Tošovský 1, Lingler, Kuchta, Stach P.

ČK:
Netrval, Bartoň (oba Bělá)
ŽK:
Sluka, Hlinka R., Ziebiker - Švec, Renza, Hofta, Bartoň
2 min.:
Slivka, Heinl O., Dědeček - Kubíček, hrubý, Bartoň 2x

středa 25.9.2024 | autor: Švícko

muži - Z utkání 2. kola Českého poháru mužů v Náchodě jsme se omluvili. Z důvodu malého počtu hráčů, kteří pracují na směny, jsme do Náchoda neodcestovali ( hrát se mělo v pracovní den ) a odehrání v náhradním termínu jsme odmítli.

Liberec handball

Hurta Tomáš (15)

Jeřábková Lenka (14)

Nguyen Long (12)