Sokol Bělá / muži / články / Druholigová premiéra nevyšla

Druholigová premiéra nevyšla

Noviny Jičínska - 15.9.2005
Jičín - Úvodní kolo druholigové soutěže házenkářů svedlo proti sobě druhý a třetí celek loňské sezony. V přípravě dokázali Jičínští s Bělou remizovat, tentokrát však cestovali do Mladé Boleslavi, kde soupeř svá utkání hraje, citelně oslabeni.
Chyběli zranění bratři Vitíkové, Jandera, po angině nastoupil Kvasnička a Jetleb a Kůta se objevili na palubovce prvně po třech týdnech absence, zaviněné zraněními. Ke vší smůle si Kůta zranění obnovil a bude znovu nuceně odpočívat.
Hosté i v oslabené sestavě nepodali špatný výkon. V první části hry dokonce vedli, pak se ale vlastními chybami o vedení připravili a naopak umožnili soupeři vedení 6:4. Když na ukazateli svítil stav 9:4, zdálo se, že Jičínští nebudou schopni domácím vzdorovat. Opak byl pravdou, hosté poslední desetiminutovku přidali v obraně a po rychlých akcích, které vedl především Mareš, snížili na poločasových 11:10.
Rozhodující okamžiky
Druhý poločas začal pěknými akcemi na obou stranách. Za stavu 12:11 měl Jičín výhodu sedmičky, tu ale neproměnil a na družstvo dopadla plnou vahou krize. Domácí využili výpadku hostí k navýšení vedení na 17:12. V tomto úseku hry hosté zahazovali jednu šanci za druhou a také obrana měla svá okénka, spíše tedy okna.
Střed obrany Jičína byl propustný, domácí tak mohli prakticky neohroženě zvyšovat svůj náskok (49. minuta 23:12). Teprve za tohoto stavu se začali prosazovat i jičínští hráči, zlepšila se markantně obrana a také útok dostal více nápaditosti a především, hosté začali proměňovat.
To však bylo již pozdě, stačilo to jen na korekci výsledku. I přes porážku nepředvedli hosté až tak špatný výkon, jak by skore mohlo ukazovat. Dařilo se Marešovi, svoji rychlost a agresivitu dokázal prodat Fejfar, který zastoupil na rozehrávce Kůtu, premiéra mezi muži se určitě vydařila Boháčkovi.
Své odvedl v obraně Schoř a později i Kriso, střelecky se dařilo Kvasničkovi. Naproti tomu byly některé chyby v obraně i v útoku neomluvitelné a ty velkou měrou napomohly domácím k úspěchu. V celku Bělé se již tradičně dařilo A. Stachovi, tentokrát mu sekundoval Vaněk. Tato dvojice byla často pro jičínské mladíky v obraně nedostižitelná.