Sokol Bělá / muži / články / Bezchybnou střelbou se blýskl Morysek

Bezchybnou střelbou se blýskl Morysek

Kutnohorský deník - 30.4.2005 - PETR VOBOŘIL
Házenkáři Bělé p. B. měli už před posledním kolem zaručené konečné druhé místo v soutěži a tím i postup do baráže o zbývající místo v příštím ročníku I. ligy.
Zruč nad Sázavou - V posledním střetnutí II. ligy házenkáři Sparty Kutná Hora ve sportovní hale ve Zruči n. S. podlehli druhému celku konečné tabulky - Sokolu Bělá pod Bezdězem.
K. HORA - BĚLÁ P. B. 27:32 (14:15)
Začátek utkání nepotvrdil postavení obou týmů v tabulce. Sparta hrála naprosto vyrovnanou partii, od úvodních minut vedla a hosté museli dotahovat. V první pětiminutovce domácí třikrát vedli o branku, v 7. min. pak 5:3. Dvougólový náskok si udržovali ještě v 18. min. - 10:8. Teprve v závěrečných minutách prvního poločasu hosté potvrdili roli vysokého favorita a otočili vedení ve svůj prospěch. Ve 22. min. to bylo 10:12, Kutnohorští pak sice vyrovnali na 12:12, ovšem soupeř zanedlouho vedl 12:14. Kutná Hora sice v předposlední minutě srovnala na 14:14, ale po chybné přihrávce hosté těsně před závěrečným hvizdem upravili na poločasových 14:15. Také úvod druhého poločasu se domácím vydařil a od stavu 15:16 čtyřmi brankami v řadě strhli vedení ve svůj prospěch - 19:16. Bělá do 42. min. vyrovnala na 19:19. Kutnohorští ještě třikrát vedli o gól, ovšem soupeř vždy dokázal odpovědět vyrovnávacím gólem. Ve 49. min. bylo skóre na jeho straně - 22:23. Vzápětí Kutnohorští srovnali na 23:23, ovšem v závěrečných deseti minutách hosté potvrdili svou kvalitu a bez problémů dovedli utkání do vítězného konce. Čtyřmi brankami v řadě v rozmezí 50. - 53. minuty odskočili na 23:27 a toto vedení v závěru navýšili na konečný rozdíl pěti branek - 27:32. Střetnutí tak skončilo dle předpokladů, zkušený tým Bělé si odvezl oba body. Sparta však odehrála celkem slušné utkání a byla většinu hrací doby hodně vyrovnaným soupeřem. Domácí se však dopustili zbytečných chyb při rozehrávce, čehož hosté dokázali využít. Velký rozdíl byl také v kvalitě brankařů. Za Spartu odchytal celé utkání "veterán" Malý, který si připsal deset dobrých zákroků s úspěšností 23,8%, zatímco hostující Renza měl dvacet zákroků a úspěšnost 42,6%. V týmu hostí hráli prim Vaněk a A. Stach, oba autoři deseti branek, pět jich přidal P. Stach, čtyři Hrubý, dvě Tošovský a jednu Hofta. Z týmu Kutné Hory se nejvíce brankově dařilo dvojici Kůrka Hlaváček (na svých celkových třináct branek však spotřebovali jednatřicet pokusů), stoprocentní střelbou se blýskl nejmladší hráč týmu Morysek - 4/4.