Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá pod Bezdězem - HK Chomutov

téma: muži | autor: Kabasaki | datum: pondělí 7.2.2005 | zobrazeno: 1100x

Sokol Bělá pod Bezdězem - HK Chomutov

V prvním jarním utkání na naší palubovku zavítal soupeř z Chomutova, který byl v podzimním duelu úspěšnější než Sokol. Protože se nám s Chomutovem v celkovém pohledu poměrně daří (6 x vítězství, 1 x prohra), mluvilo se před utkáním v kabině domácích o dalším vítězství. Tabulka ale po podzimní části vzhledem k faktu, že Chomutov přezimoval na šestém místě se stejným počtem bodů, naznačovala, že tento zápas nebude jednoduchý.
Utkání zahájili lépe hostující hráči a na domácí jakoby v první pětiminutovce dolehla nervozita z prvního jarního domácího utkání. Poté se však zlepšila hra v útoku, domácí se začali pomalu prosazovat a tím také strhnout vedení na svou stranu. V této části prvního poločasu byla hra obou celků dosti neurovnaná a poznamenaná také častým vylučováním na obou stranách. Rozhodčí nastavili přísný metr, a to způsobilo, že posledních patnáct minut prvního poločasu snad nebyla minuta, kdy by na palubovce byl plný počet hráčů. V těchto chvílích se domácí odpoutali Chomutovu na rozdíl pěti branek a první poločas skončil 15:10.
Do druhého poločasu opět nastoupili lépe hosté a domácí začali kupit technické chyby, neproměňovali šance, a to se promítlo i do skóre zapasu. V polovině druhého poločasu byl náskok domácích smazán a hosté se ujali jednobrankového vedení. Po oddechovém čase domácího Sokola Bělá se ale naštěstí povedlo stav utkání obrátit ve prospěch domácích a v infarktovém závěru udržet jednobrankový rozdíl a tím i oba body doma.
Na utkání se v některých fázích projevila nesehranost po zimní přestávce, věřím však, že v příštích zápasech se hra domácího celku zlepší a zpřesní. Zápas byl po herní stránce průměrný a Bělá dle mého názoru nakonec zvítězila zaslouženě. Domácí hráči si zaslouží pochválit za nasazení a bojovnost.
Rozhodčí se sice dopustili několika drobných chyb, ale jinak celé utkání řídili s respektem a přehledem.