Ž  Šibrava, Pivný

2  Němeček 2x, Dvořák, Bubeník

Č  -

D  -

Ve dvacátém kole II. ligy jsme na našem hřišti v Bělé pod Bezdězem přivítali družstvo TJ Praha JM-Chodov. Toto družstvo tvoří mladí hráči, kteří se snaží hrát rychlou házenou a tak se dalo očekávat pěkné a dramatické utkání, do kterého jsme nastupovali s cílem zvítězit a udržet si tak dvoubodové vedení v druholigové tabulce před rozhodujícím utkáním v Jičíně. Již od úvodu utkání jsme vycházeli z poctivé obrany, kterou podporoval dobrými zákroky brankář Kabátník. Díky tomu se nám povedl i vstup do utkání, ve kterém jsme si vytvořili do 18. minuty vedení 11:7. Pak si ale naši hráči vybrali slabší chvilku, když přestali proměňovat vyložené šance. Navíc vytvořili několik technických chyb, které soupeř trestal z rychlých protiútoků a díky kterým snížil na 13:11. Ještě v závěru prvního poločasu se nám ale znovu podařilo zvýšit své vedení na rozdíl čtyř branek a do šaten se tak odcházelo za slibného stavu 15:11. Vstup do druhého poločasu se nám podařil. Stále jsme se snažili vycházet z pozorné obrany, se kterou si soupeř nevěděl rady. V útoku bránili hráči Chodova Aleše Stacha a Vaňka osobně, s čímž jsme se ale poměrně lehce vyrovnali, když se střelecky prosazovali Petr Stach a Švec. V padesáté minutě jsme zvýšili náš náskok na 25:15 a o vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto. V dresu hostí se střelecky prosadili Němeček a Hanzl, kteří vstřelili po 9 brankách. V domácím dresu opět zazářil brankář Kabátník, který výborně zachytal hlavně ve druhém poločase. Střelecky se prosadili Vaněk, Hrubý a Petr Stach. I přes nachlazení podal velmi dobrý výkon v obraně Aleš Stach. Celkově lze za předvedený výkon pochválit celé družstvo domácích, kteří zaslouženě zvítězili nad velice dobrým soupeřem.