Ž  Svoboda

2  Svoboda 2x, Mrklas 2x, Sluka, Hlinka R., Dědeček st.

Č  -

D  -

K utkání v Jablonci nad Nisou, čtvrtého celku druholigové tabulky, jsme odjížděli s cílem bodovat a navázat tak na dobrý a bojovný výkon z předchozího utkání v Lounech. Čekal nás však velice dobrý soupeř, který doma body neztrácí. Naše družstvo nastoupilo k utkání bez brankáře Kabátníka a zraněného Netrvala, kterého trápila bolavá záda. Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Obě družstva se snažila především dobře bránit. K vidění bylo i několik technických chyb a tak byl stav v 10. minutě 1:1. Pak se ale obě družstva rozkoukala a začala se hrát konečně házená i s brankami. Zhruba do 20. minuty byl stav utkání vyrovnaný /8:8/, ale pak si hráči Bělé začali vytvářet mírnou převahu, kterou vyjádřili i gólově. V závěru prvního poločasu vstřelila Bělá dvě slepené branky a tím soupeři odskočila na poločasových 12:16. V průběhu prvního poločasu hrála obě družstva velice tvrdě v obraně, což rozhodčí trestali, takže bylo k vidění mnoho přesilových her. Úvod do druhého poločasu se nám povedl na výbornou. Sérií čtyř branek z rychlých protiútoků jsme si vytvořili v 35. minutě vedení 12:20 a tím i zlomili odpor domácího celku, který takový nástup doslova zaskočil. Od této doby se utkání už jen dohrávalo. Domácí hráči ve druhém poločase výrazně polevili v obraně a také v útoku vytvořili velké množství technických chyb, čímž výrazně usnadnili Bělé jejich cestu za zaslouženým vítězstvím. Přestože ani hosté si neodpustili řadu nepřesností v útočné fázi, tak si od 40. minuty až do závěrečného hvizdu udržovali zhruba osmibrankové vedení. V domácím dresu lze pochválit jen brankáře Hlinku, který svůj celek podpořil hlavně v prvním poločase. V dresu Bělé zazářili oba brankáři Renza a Dvořák, kteří domácím střelcům znechutili sobotní podvečer. Střelecky se prosadili Aleš Stach a Hrubý. Za obrannou činnost si ale zaslouží pochvalu celé družstvo, na kterém byla vidět velká chuť hrát a vůle jít za vítězstvím. Utkání se hrálo v pěkné sportovní hale v Jablonci nad Nisou před cca 150-ti diváky. PS: V utkání padly i dvě kuriózní branky. Nejdříve předvedl obranný blok při rozehrávce domácího brankáře Hrubý, od kterého se míč odrazil přímo do branky. Za takovou práci na síti /brankovišti/ by se nestyděl ani blokař české volejbalové reprezentace Lébl. Na druhé straně se brankář Tomáš Dvořák už nemohl koukat na střeleckou nemohoucnost domácích „střelců“. Nejdříve kryl sedmimetrový hod a odražený balón, který zřejmě mířil za jeho záda, s velkou razancí poslal do své svatyně sám.