2  Svoboda 2x, Mrklas, Dědeček, Duben, Drobný, Hlinka

Č  Hrubý 51. minuta

D  -

komentář k utkání

V Předposledním kole podzimní části II. Ligy zajíždělo naše družstvo mužů do Jablonce nad Nisou, kde změřilo své síly s místním celkem. Po vítězném domácím utkání s hradeckou Slavií chtěli naši hráči opět bodovat a tím zlomit několikaleté prokletí jablonecké sportovní haly a konečně zde zvítězit. Hráči Bělé nastoupili v sestavě bez Hofty, Picka a Tošovského. Na druhé straně už mohl nastoupit distancovaný Hrubý. Domácí hráči nastoupili v nejsilněší možné sestavě, navíc posíleni o dvojici českolipských hráčů spojky Dubna a pivota Drobného. Vstup do utkání byl z našeho pohledu katastrofální. První branku sice vstřeli Švec, ale potom již naši hráči trefovali dlouhých devět minut pouze konstrukci branky neho brankáře Hlinku. Domácí tak mohli snadno zakončovat z rychlého protiútoku. V osmé minutě utkání zvyšoval Svoboda na hrozivých 6:1. Trenér hostí naštěstí včas zareagoval a vystřídal trápícího se Hrubého. V brance se rozchytal ke skvělému výkonu brankář Renza, který kryl v úvodu tři sedmičky a dva trháky a tím udržel naše družstvo ve hře. Ještě do 13. minuty se našemu týmu podařilo snížit na 8:6. Domácí sice opět odskočili na 10:6, ale naši hráči opět dokázali snížit na rozdíl jedíné bran ky 11:10 a dosta se tak zpět do utkání. Pět vteřin před koncem prvního poločasu vstřeli branku Hrubý a snížil tak na poločasových 13:12. Úvod druhého poločasu se na rozdíl od prvního, povedl lépe našim hráčům, kteří soupeře přehrávali zejména zlepšeným výkonem v obraně a proměňováním vyložených šancí. Postupně si vytvořili vedení 14:16 a ve 40. minutě 16:18 a zdálo se, že by mohli pomýšlet na vítězství. Bohužel rozhodčí darovali domácím dvojnásobnou přesilovku, kterou se jim podařilo maximálně využít a otoči skóre ve svůj prospěch na 20:18. Ještě ve 49. minutě byl stav 23:21, ale poté se podařilo šňůrou pěti branek na 28:21 a rohodnout tak o své vítězství. Během poslední pětiminutovky se hráčům hostí podařilo ještě korigovat stav utkání na konečných 31:27, ale dva body si připsali do tabulky zaslouženě Pragováci. K vidění bylo nepříliš pohledné utkání, ve kterém obě družstva neproměnila mnoho vyložených šancí. Oba týmy vycházeli především z tvrdé obrany se snahou o rychlý přechod do protiútoku, což se dařilo především domácím hráčům. V dresu Jablonce zařil brankář David Hlinka, v útočné fázi pak jeho bratr Roman. Střelecky se prosadil také Mrklas. V obraně dobře pracoval především Dědeček. I přes prohru lze hráče Bělé pochválit za bojovnost v průběhu celého utkání. Z hráčů je nutné vyzdvihnout výkon branáře Renzi, který dlouho držel naše šance na bodový zisk. Střelecky se prosadil Švec a na křidle hrající Houška. Pochválit můžeme také Pauluse a Kruckého za jejich výkon v obraně. Průměrné utkání odehrál Hrubý, na kterém ale bylo vidět, že mu v závěru dochází síly, z čehož pramenily jeho hrubé chyby v obraně. Navíc v závěru utkání uviděl po třetím dvouminutovém trestu červenou kartu. Nutno podotknou, že dva tyto tresty byly hodně přísné až sporné. Tentokrát se střelecky nedařilo Petru Stachovi, několik šancí „zazdili“ Femiak, Hrubý a Kubíček. Utkání se hrálo před cca 130 diváky. Rozhodčími byli pánové Mára a Svitek, jejichž výkon nestojí za komentář.