Ž  Brecko J., Bittner, Miler

2  Knobloch 2x, Šnajdar

Č  -

D  -

Ve třetím domácím utkání chtěli naši hráči odčinit minulou domácí porážku se Slavií Praha, ale své plány zhatili žalostným výkonem v prvním poločase. Do utkání jsme vstupovali s cílem ukončit sérii proher a konečně bodovat. Ovšem čekal nás soupeř nadmíru těžký, loňský vítěz druhé ligy a vedoucí tým druholigové tabulky, celek TJ Lokomotiva Louny. V bělské sestavě chyběli hráči Tomáš Houška, Antonín Tošovský a Milan Krucký, ale naopak nechyběli Ondřej Bajtalon, Petr Netrval a Dan Picek. Úvod utkání a dá se říci, že prakticky celý první poločas, byl jako ze špatného snu. Domácí nastoupili k utkání vlažně, bez bojovnosti, snad s domněním, že se soupeř porazí sám. A tak ve 12. minutě zvyšoval Sochor z rychlého protiútoku na 2:6! Bohužel ani to domácí hráče neprobudilo a proto hosté dále pokračovali v koncertu. Vycházelo jim prakticky vše na co sáhli. Velice dobře jim pracovala obrana, za kterou předváděl skvělé zákroky brankář Hacker, který zároveň zakládal rychlé protiútoky, ze kterých lehce skórovali Sochor s Breckem. Ve 23. minutě si trenér bělského Sokola Petr Bartoň musel vyžádat time-out, ale to už na ukazateli svítil stav 5:12! Bohužel ani domluva trenéra nezabrala. Bělští velice špatně bránili hlavně spojky soupeře, které připravovaly střelecké pozice pro Sochora s Breckem na křídlech. Ti měli snad stoprocentní úspěšnost střelby. Ovšem i útočná fáze domácích byla žalostná. Nedařilo se proměňovat i ty nejvyloženější šance, a tak se o poločase odcházelo do šaten za stavu 8:16!!! Poločasová domluva trenéra konečně probudila domácí hráče ze spánku a ti začali alespoň bojovat. Sice se stále nedařilo, ale byla vidět snaha s výsledkem ještě něco udělat. Obrana začala z části pracovat jak má, v brance se rozchytal brankář Renza a v 46. minutě snižoval Švec na 17:23. Jenže zkušený soupeř si stále udržoval své vedení díky dvojici Brecko, Sochor, kteří si dělali prakticky co chtěli. Čím více se krátil čas, tím hráli domácí více na riziko. Malinká naděje svitla v 56. minutě, když Aleš Stach snížil ze sedmimetrového hodu na 24:28, ale vzápětí byl v obraně vyloučen Hrubý a bylo rozhodnuto. Vítězství hostí bylo opět naprosto zasloužené, když jim ho bělští svým výkonem v prvním poločase naservírovali na stříbrném podnose. Hosté byli v celém utkání lepší v obraně a v přechodu do rychlého protiútoku. K neudržení byla dvojice Sochor – Brecko, která vstřelila dohromady 24 branek. Skvělé výkony předváděli i brankáři Šálek a Hacker. Koho pochválit v domácím dresu? Snad brankáře Renzu, který ve druhém poločase podržel domácí hráče. Zmínit se můžeme i o výkonu Pauluse, který se předvedl v dobrém světle. Bohužel, to je tak asi vše. Zbytek týmu vysloveně zklamal hlavně svým přístupem k utkání. Nemá cenu rozebírat jednotlivé chyby. Je potřeba na tento otřesný výkon co nejrychleji zapomenout a napravit si reputaci. Máme k tomu ideální možnost, když v sobotu zajíždíme k dalšímu těžkému utkání do Chomutova. Tímto zároveň děkujeme výpravě Lokomotivy za sportovní vystupování. Utkání se obešlo bez záludných faulů a unfair zákroků. Hrálo se před cca 150 diváky, které museli bohužel bolet oči. Rozhodcovská dvojce Kábrt, Vaněček podala průměrný výkon. PS: po utkání jsme vyzkoušeli nový kus nábytku do plánované klubovny. Všichni přítomní s ním byli nadmíru spokojení, když na rozdíl od hráčů, podal stoprocentní výkon v průběhu nelehkého klání. Ukázal se jako veliká posila a jistě bude platným hráčem.