oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Házenkáři zvládli šlágr skvěle

téma: muži | autor: www.mojenoviny.cz | datum: čtvrtek 6.5.2004 | zobrazeno: 1216x

Házenkáři zvládli šlágr skvěle

Krkonošské noviny - 4.5.2004
V přímém souboji dvou největších aspirantů na postup do první ligy si dvorští házenkáři až nečekaně snadno poradili se svým soupeřem z druhé příčky tabulky Bělou pod Bezdězem. Vyhráli 33:19 a udělali důležitý krok na cestě do vyšší soutěže. Od první ligy je dělí jediné vítězství!!!
Dvůr Králové - Na klíčové utkání jarní části druhé ligy se domácí házenkáři velmi dobře připravili. S výjimkou zraněného brankáře Nováka nastoupili v kompletní sestavě, již s uzdraveným Grohem a velkým překvapením byl po roční odmlce návrat Macháčka. Ten byl velmi platným hráčem v defenzivní činnosti, kde si poradil hlavně se stokilovým pivotem Hrubým.
Domácí mužstvo vstoupilo do zápasu s velkým odhodláním, z hráčů vyzařovalo velké nadšení a jejich enormní touha po vítězství přinesla zasloužené ovoce v podobě výrazného vítězství.
O přesvědčivém výsledku rozdílem čtrnácti gólů rozhodlo domácí mužstvo svým nejlepším výkonem v celé sezoně již v prvním poločase. V něm doslova excelovalo a protihráči z Bělé se nestačili divit. Základem úspěchu byla výborně organizovaná defenzivní činnost. Hráči hýřili pohybem, přesnou rozehrávkou se dostávali do rychlých přechodů a jejich úspěšným zakončením donutili hostujícího trenéra Vaňka za stavu 10:3 k oddechovému času. Také po jeho uplynutí kralovali na hrací ploše domácí. Nedělali žádné chyby a z dalších trháků a řady dobře sehraných útočných akcí se při střelbě nemýlili. Manko na straně hostů se očividně navyšovalo a k třináctigólovému rozdílu přispěl vedle řady střelců úspěšnými zákroky také brankář Šturma.
"Rychlé přechody do útoku, kterým jsme věnovali největší část přípravy, se podařilo realizovat a jejich využití rozhodlo o výsledku," povídal hrající trenér 1. HK Dvůr Králové Michal Picha.
Tempo ve druhém poločase od jeho začátku pokleslo a v prvních pěti minutách využil sedmičku Fiedor a Šturma zlikvidoval stejnou příležitost hostů. V dalším průběhu se i nadále dařilo dvorskému týmu využít dobré střelecké pozice a ve 47. min. už byl na ukazateli stav 29:12! V té době ještě nevyužil Nosil trhák parádní otočkou a Hrobařův lob skončil na síti branky. Pod vlivem velkého náskoku domácí polevili, ani obrana již nepracovala s takovou aktivitou a mužstvo Bělé snížilo na 30:16. Několik dobrých zákroků měl opět brankář Šturma. Výsledek si hráči pohlídali a výrazným vítězstvím nad druhým celkem tabulky se dostali nadosah postupu do první ligy.
"Jsem moc spokojený s předvedenou hrou, za zodpovědný přístup k zápasu zaslouží pochvalu všichni a za dobrý výkon zvláště brankář Pavel Šturma," sdělil svůj názor Michal Picha s úsměvem spokojeného trenéra.
V předposledním kole hraje Dvůr Králové v Železném Brodě a sezonu uzavře východočeským derby s Hradcem Králové.

středa 25.9.2024 | autor: Švícko

muži - Z utkání 2. kola Českého poháru mužů v Náchodě jsme se omluvili. Z důvodu malého počtu hráčů, kteří pracují na směny, jsme do Náchoda neodcestovali ( hrát se mělo v pracovní den ) a odehrání v náhradním termínu jsme odmítli.

Liberec handball

Kerbl Vojtěch (17)

Hríb Lukáš (15)

Kubíček Tomáš (14)