oddíl házené | ml. žákyně

Sokol Bělá / ml. žákyně / články / 3. kolo SL - 13.10.2024 Poděbrady

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 14.10.2024 | zobrazeno: 328x

3. kolo SL - 13.10.2024 Poděbrady

Mladší žákyně na turnaji v Poděbradech - 13.10.2024

V neděli 13.10. jsme vyrazili do Poděbrad na další kolo středočeské ligy mladších žákyň. Původně jsme měli odehrát tři utkání, ale zápas s Turnovem byl přeložen na 10.10.2024. Čekal nás zápas s Kolínem a Hostivicemi. S těmito družstvy jsme se již utkali, a tak jsme zhruba věděli, co nás čeká. Na turnaj bylo nominováno celkem 11 hráček. Na poslední chvíli nám přišly dvě omluvenky od Lucky Charvátové a Lili, na které jsme již neměli čas zareagovat. Zápasy jsme proto odehráli s 9 hráčkami.

Sokol Bělá x HC Kolín 24:2(11:2)
Do prvního utkání jsme nastupovali s tím, že si vyzkoušíme některé věci, které zkoušíme na tréninku. Holky se prosazovaly většinou po rychlém přechodu do protiútoku. Na postavenou obranu jsme se trochu trápili. Nepřesné nahrávky, střely mimo a doprostřed brány atd. Obrana nám fungovala celkem dobře. Když už něco prošlo, tak nás v brance podržela dobrými zákroky Adélka Hoznauerová. První zápas jsme zaslouženě vyhráli.

Sokol Bělá x Lions Hostivice 27:4(10:1)
Do druhého zápasu jsme nastoupili s pocitem, že se to vyhraje samo. Začátek zápasu byl z naší strany tragický. V obraně jsme byli statický a nestíhali jsme přistupovat k protihráči, což vyústilo k několika dvouminutovým trestům. V útoku nám vůbec nefungoval pohyb bez balonu, spolupráce spojek atd. O přestávce jsme si některé věci vyříkali a naše hra se zlepšila jak v obraně, tak i v útoku. Především nás podržela zkušenější děvčata Sommerová, Udatná a Hašulová, která se prosazovala v situacích jeden na jednoho. Závěr zápasu už byl v naší režiji a i druhý zápas jsme vyhráli.

Sestava Bělé: Hoznauerová - Šárogová 1, Klímová 6, Angelov 3, Hašulová 11, Udatná 15, Sommerová 15, Juhasová, Malinová

Na závěr bych chtěl všechna děvčata moc pochválit za dnešní výkon a i přes některé chyby, na kterých musíme na tréninku zapracovat si myslím, že jsme předvedli dobré zápasy.
Poděkování patří také rodičům za pomoc s dopravou.

Autor: Kubíček David

Kerbl Vojtěch (17)

Hríb Lukáš (15)

Kubíček Tomáš (14)