oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / 1. kolo SL mladšího dorostu: Mělník x Sokol Bělá 37:34 ( 18:21 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 9.9.2024 | zobrazeno: 320x

1. kolo SL mladšího dorostu: Mělník x Sokol Bělá 37:34 ( 18:21 )

Sestava: Hurta 13% - Dubec 9, Loukotka 8, Erben 7, Hentek 2, Sluka 2, Krbeček 2, Koštejn 1, Müller 1, Hryz 1, Tom, Kout

Úspěšnost střelby: 47%

Technické chyby: 12

Vývoj skóre: 1:5, 6:6, 9:12, 12:14, 16:21, 25:22, 31:30, 37:34

V sobotu 7. září rozehráli mladší dorostenci na venkovním hřišti v Mělníku letošní ročník Středočeské ligy.

Tuto soutěž bude hrát celkem 6 týmů a odehraje se tříkolově. Nejnižší soutěží tak letos nebude 2. dorostenecká liga, což jsme uvítali. Kromě Patrika Loukotky a Vaška Koštejna jsou v této kategorii kluci prvním rokem, třetinu kádru tvoří starší žáci. Z Mladé Boleslavi k nám přestoupil Pepa Kout, který je věkem ještě starší žák, ale určitě s ním počítám i do dorostu.Mladší dorostenky jsme letos nepostavili, z děvčat, co nám v loňském ročníku vypomáhala, přestoupila Vanesa Pecová do Kobylis, Kája Měšťanová do Turnova a Aneta Hrdličková skončila.

Přes léto jsme společně toho moc nenatrénovali. A přes sezónu to nebude o moc lepší, protože někdo přijíždí pozdě ze školy, další je přes týden na intru, takže dostal individuální tr. plán. Pokud budou k dispozici starší žáci, tak kdo nechodí bez omluvy na tréninky, nebude hrát, v tom máme jasno.

Nevěděli jsme, co od zápasu a této soutěže čekat. Nehrála se dorostenecká liga, kde hraje áčko Mělníka, velkou neznámou byla i sestava domácích.

Vstup do zápasu se nám povedl. Vytvořili jsme si mírný náskok, který jsme si po celý první poločas drželi. V základní sestavě to v útoku táhly zejména spojky, nebýt obdržených laciných gólů, náš náskok byl ještě větší, což nás hlavně ve druhém poločase mrzelo. V závěru první půle jsme nedali náskok ze šestky a v následném protiútoku soupeře jsme nesmyslně faulovali za sedmičku + vyloučení, to jakoby předznamenalo dění na hřišti po změně stran..

V úvodu druhého poločasu nám totálně odešla střelba, zatímco domácím tam spadlo všechno. Rozmezí 30. - 40. minuty jsme prohráli 7:1 a soupeř otočil z 18:21 na 25:22. Do konce zápasu jsme se z toho nevyhrabali. Vždycky, když jsme mohli vývoj otočit, nedali jsme vyložené šance, nebo udělali jednoduché technické chyby. Zápas dohráli starší žáci, protože kluci ze základu byli „uvaření“ a od některých už to byla křeč. Počasí asi nejvíc odnesl Tomáš v bráně, do kterého to 60 minut pražilo. Proti slunci obě družstva poločas prohrála, ale na to se určitě vymlouvat nechceme. Zápas jsme si prohráli sami !

Jmenovitě tentokrát hodnotit nikoho nechci. Někteří jedinci ze základní sestavy nenaplnili očekávání, naopak příjemně překvapili hráči širšího kádru.

Technickým službám děkujeme za pomoc s dopravou.

V dalším kole Středočeské ligy nastoupíme 14. 9. od 15.00 hod proti Házenkářské akademii Polabí ( Kolín + Poděbrady ).