Sokol Bělá / muži / články / Házenkáři Slavie do Chomutova nejeli

Házenkáři Slavie do Chomutova nejeli

03.06.2003 - (kar) - str. 05

Plzeň - Ke kuriózní situaci došlo v jednadvacátém kole druhé ligy házenkářů. Plzeňská Slavia VŠ zapomněla na přesun termínu duelu v Chomutově a na sever Čech v sobotu nepřijela, plánovala odjezd až na neděli. O osudu zápasu rozhodne sportovně technická komise.
Lokomotiva Plzeň vydřela remízu ve Zruči nad Sázavou, postup do první ligy z druhé příčky už jí ale neunikne.

Zruč - Lokomotiva Plzeň 28:28

Domácí se snažili přesunout zápas na venkovní umělý povrch, Plzeňané si ale prosadili halu. Přesto Zruč začala lépe, vedla 3:0. Lokomotiva srovnala na 10:10, do přestávky si ale soupeř znovu vytvořil dvoubrankový náskok.
"Nesoustředili jsme se na hru, hráči se dopouštěli zbytečných technických chyb. A nedařila se nám ani střelba, přitom šancí bylo dost," zlobil se trenér Lokomotivy Róbert Miček. Jeho zvýšený hlas v kabině ve druhém poločase týmu pomohl. Plzeň odskočila na 17:20, vedla ještě 20:23. Jenže pak přišel další úsek s řadou chyb a domácí skóre znovu otočili. Vedli 26:24 a v poslední minutě 28:27. Z posledního útoku však Šik vyrovnal. "S výsledkem vůbec nejsem spokojený, ale nakonec musíme být rádi za bod," konstatoval Miček.

Branky Lokomotivy: Klíma 6, Šik a J. Stehlík 5, F. Tureček a Zeus 5/1, Foltýn, Koranda. Sedmičky: 4/3:3/2. Vyloučení: 1:4. Rozhodčí: Srba, Vobecký. Poločas: 13:11.